BM, İsrail'in Kudüs'teki yıkımlarından endişeliymiş!

BM, İsrail'in Kudüs'teki yıkımlarından endişeliymiş!

Endişe zulmü önlemiyor beyler!

A+A-

BM Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Feltman, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait iş yeri ve konutları yıkmayı sürdürmesinin barış sürecini tehlikeye soktuğunu söyledi.
 
BM Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Jeffrey Feltman, BM Güvenlik Konseyi'ne Orta Doğu'daki son gelişmeler ve İsrail-Filistin sorunu konusunda verdiği brifingte, Orta Doğu barış sürecinin dönüm noktasında olduğunu söyledi.

Barış sürecinin tekrar başlamasının önemli bir adım olduğunu kaydeden Feltman, bazı gelişmelerin ise bu süreci tehlikeye soktuğunu belirtti.

İsrail'in son dönemde 175 Filistinlinin evini yıktığını vurgulayan Feltman, "BM, özellikle Doğu Kudüs ve Ürdün Vadisi'nde Filistinlilerin konutlarının ve iş yerlerinin yıkımının sürmesi nedeniyle derin endişe duymaktadır" dedi. 

Gazze'deki gelişmeleri de değerlendiren Feltman, 2012 Kasım ayında imzalanan ateşkesin ihlal edildiğini kaydederek, son dönemde Gazze'den İsrail'e 44 roketin fırlatıldığını, İsrail'in de Gazze'ye 6 baskın ve 7 hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

Gazze'deki insani durumun kötüleşmeye devam ettiğini anlatan Feltman, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşunun (UNRWA) talep ettiği 30 milyon dolarlık yardımın karşılanmamasının önemli sorunlara yol açabileceğini ifade etti.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.