Bitlis'te hafızlık eğitimi veren Kur'an kursları yüzde 50 kapasiteyi aşmayacak

Bitlis'te hafızlık eğitimi veren Kur'an kursları yüzde 50 kapasiteyi aşmayacak

Bitlis Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı hafızlık eğitimini veren Kur'an kurslarının kapasitesi yüzde 50 ile sınırlandırıldı.

A+A-

Covid-19 ile mücadele kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23'üncü ve 26'ncı maddeleri gereğince yeni tedbirleri hayata geçirdi.

Valilik bünyesinde toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, 1 Aralık tarihinden itibaren yatılı Kur'an kursları dahil olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına ve Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kız ve erkek Kur'an kurslarının faaliyetlerinin durdurulduğu belirtildi.

Alınan kararın ardından, hafızlık eğitimi veren yatılı Kur'an kursları, eğitim faaliyetlerini yüzde 50 kapasiteyi aşmayacak şekilde sürdürebileceğini duyurdu.

İl Hıfzıssıhha Meclisinin, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72'nci maddeleri kapsamında alınan karara uyulmaması durumunda, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari ve adli işlemlerin uygulanacağı kaydedildi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.