1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bilinmeyen Yönleriyle Üstad Bediüzzaman Said Nursi
Bilinmeyen Yönleriyle Üstad Bediüzzaman Said Nursi

Bilinmeyen Yönleriyle Üstad Bediüzzaman Said Nursi

Bilinmeyen Yönleriyle Üstad Bediüzzaman Said Nursi kitabı yayınlandı

A+A-

Araştırmacı-Yazar M.Emin Gerger ve Yrd.Doç.Dr.Ramazan Topdemir’in birlikte hazırladıkları “Bilinmeyen Yönleriyle Üstad Bediüzzaman Said Nursi” Kitabı yayınlandı. Gerger Yayınlarından çıkan, kısa sürede 2. Baskısı yapılan 338 sayfalık Kitapta; ünlü İslam Âlimi Said Nursi’nin hayatı, davası, mücadelesi çok önemli bilgi, Belge ve Fotoğraflarla ortaya konuluyor.

Kitabın içindeki dikkat çeken Ana Konu ve Başlıklardan bazıları şunlar:
“Önsöz- Üstad Bediüzzaman Said Nursi Kimdir? Büyük Üstad Said Nur/Eserleri Memlekette En Çok Okunan Müellif: Bediüzzaman Said Nur/Bediüzzaman Said Nur ve Risale-i Nur Mektebi/ Çileyle Dolu Bir Hayat!..Büyük Muallim, Büyük İslam Âlimi ve Mürşid-i Kâmil: “Üstad Bediüzzaman Said Nur”/Üstad Said Nursi: "Benden Ne İstiyorlar?/Afyon Hapishanesi’nde Zehirlenen Bediüzzaman Said Nursi: “Hayatım İslâm Gençliği’ne, İslâm Âlemi’ne ve İnsanlığa Feda Olsun!”/  Bediüzzaman Said Nursi: "Bin Canım Olsa da İman'a ve Kur'an'a Feda Etmeye Hazırım!" /  Üstad’dan Veciz, Edebî Sözler; Bediüzzaman Said Nursi Diyor ki../ Büyük Üstad Bediüzzaman Said Nur’un Muhakemesi../  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Nurculuk Meselesi!”..Nurculuk Nasıl Bir Harekettir?../ Risale-i Nur Yasak Değildir/ Risale-i Nur Kur'an ve Hadis'in İzah ve Tefsiri'dir/ Risale-i Nurların İadesi.. / Avukat Bekir Berk’in Hadiseyi İzahı../ Risale-i Nurlar Hakkında Ağır Ceza Mahkemesi Kararı../ Risale-i Nurlar Hakkında Diyanet Riyaseti'nin (Başkanlığı'nın) Raporu../Namazı,Tarikat Ayini Sanmışlar!../  Bediüzzaman Said Nur Kimdir? Nurculuk Nedir?. /Nurcuların Gayesi Nedir?/ Nurculuk Nasıl Bir Harekettir? /Üstad Bediüzzaman Said Nursi: "Devr-i Sâbık'ta 28 Sene Bana Zulüm,Cefa ve Ceza Çektirdiler!.." / 

Muhterem Üstad Said Nur’un ve Bütün Risâle-i Nur Risâleleri’nin Kat’i (Kesin) Beraati Münasebetiyle..Adaletin Tecellisi Karşısında Duyulan Vicdânî Huzur!.. / Üstad Said Nursi: "İman ve Kur'an Hizmetinden Vazgeçmem!.." / Üstad Said Nursi ve Risaleler'in Beraat Kararı'nın Akisleri!.. /Mahkeme Kararı: “Said Nursi’nin Yazdığı Kitapları Okumak Suç Değildir!”../ Rusların İdam Sehpasından İstanbul’daki “Dârü’l-Hikmetü’l-İslamiyye Üyeliği”ne “Bediüzzaman Said Nursi”/Bediüzzaman Said Nur ve Risale-i Nur Mektebi../Nur Risaleleri, Kur’an Güneşinden Ziya (Işık) Alan Yıldızlardır../Çileyle Dolu Bir Hayat!..Büyük Muallim, Büyük İslam Âlimi ve Mürşid-i Kâmil; “Üstad Bediüzzaman Said Nur..”/Bediüzzaman Said Nursi, "Tesettür Risalesi" (Örtünme Kitabı)'ndan Dolayı, Ağır Ceza Mahkemesi'nde Yargılanıyor!../ Üstad Said Nursi: "Bana ve Nur Şakirdleri (Talebeleri)'ne Karşı Yapılan Baskı ve Kanunsuzlukları Bertaraf Etsinler!../ Afyon Hapishanesi'nde Zehirlenen Üstad Bediüzzaman Said Nursi: "Hayatım İslam Gençliği'ne Feda Olsun!.."/ Üstad Said Nursi: "- Bin Canım Olsa da İman'a ve Kur'an'a Feda Etmeye Hazırım!.."/Kur’an’ın Mutlak Hakimiyyeti../ Bediüzzaman Said Nursi: "Devr-i Sâbık'ta 28 Sene Bana Zulüm ve Ceza Çektirdiler!.."

Sultanahmet Camii'nde Cemaatle Namaz Kılan Üstad Said Nursi: "Hakikate (Gerçeğe) Aykırı Neşriyatta (Yayında) Bulunmak, Gazetecilik Şerefiyle Kat'iyyen (Kesinlikle) Mütenasip Değildir!. / Üstad Bediüzzaman Said Nursi: "Haksızlığa ve Zulme Muhalefet Ettiğim İçin, Devr-i Sâbık'ta Düzme İsnadlarla 28 Sene Bana Ceza Çektirdiler! Zindandan Zindana Attılar, Zehirlediler!.."/ Şark Yaylalarından İstanbul’a Gelen İmanı Sıradağlar Gibi Muhkem, Hiçbir Zalimin Önünde Eğilmemiş, Aziz Mâneviyat Adamı, Büyük Mürşit: “Said Nur..”/ Üstad Said Nursi'nin, Miran Aşireti Reisi Mustafa Paşa ile Tartışması ve Mustafa Paşa'nın, Üstad'ın Sözünü Dinleyerek Namaz'a Başlaması../ Fotoğraf ve Belgelerle Üstad Bediüzzaman Said Nursi”

İletişim için: megerger@hotmail.com 
0532.5226164

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum