1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Beyoğlu'nda İsrail protestosu
Beyoğlu'nda İsrail protestosu

Beyoğlu'nda İsrail protestosu

Filistin Dayanışma Derneği üyesi bir grup, İsrail'in Gazze'ye saldırısını Beyoğlu'nda protesto etti.

A+A-
Ellerindeki Filistin bayraklarıyla Galatasaray Lisesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan dernek başkanı Muhammed Mişeniş, Kudüs ve Batı Şeria'nın diğer şehirlerinde insanların korkunç saldırılara maruz kaldığını, hedef gösterildiğini, zulme uğradığını ve katledildiğini söyledi.
 
Mişeniş, "Tıpkı sabah namazında şehit edilen Muhammed Ebu Hıdır'ın başına gelenler gibi. Muhammed'e önce benzin içirdiler ve sonra ateşe verdiler. Aslında bütün bunlar, bu gaspçı İsrail varlığının kanlı ve terörist yüzünü ortaya koymaktadır" ifadelerini kullandı.
 
Gazze'nin direnişin adresi olduğunu vurgulayan Mişeniş, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Babalar kahramanlığın ve meydan okuyuşun sembolüdür. İşte onlar, hiç kimseyi ayırt etmeyen bir bombardımanla karşı karşıyadırlar. Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar bu saldırılara maruz kalmaktadırlar. Zalim bir ablukayla etrafları çevrilmiştir. Bizler bugün Kudüs, Gazze, Batı Şeria ve tüm Filistin halkımızı desteklediğimizi ve yanlarında yer aldığımızı ilan ediyoruz. Bizler bugün Filistin'deki halkımızın acılarını duyuyoruz. Bizler bugün, bu mazlum halka yardım edecek birilerini bulmak için sesimizi yükseltiyoruz." 
 
Gazze ablukasının hiçbir gerekçesi olamayacağını, bunun derhal son bulması gerektiğini kaydeden Mişeniş, konuşmasını, "Allah'ım, Gazze'yi ve etrafını sana havale ediyoruz. Allah'ım, sen onları koru, kuşkusuz sen koruyanların en iyisisindir" duasıyla bitirdi. 
 
Gruptakiler, İsrail aleyhine bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.