Beyazşehir ve İldem'de raylı sistem sevinci

Beyazşehir ve İldem'de raylı sistem sevinci

Beyazşehir-İldem Raylı Sistem hattı, bölgede yaşayan vatandaşlarda büyük memnuniyet oluşturdu.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin ilk sürüşü yapmasıyla birlikte seferlerine başlayan 10 kilometre uzunluğundaki Beyazşehir-İldem Raylı Sistem hattında yolculuk yapan vatandaşlar, toplu taşımaya hız, konfor ve estetik getiren raylı sistemin, kendileri için büyük kolaylıklar sağladığına dikkat çekti. İldem'den binerek tek biletle ister şehir merkezine, isterlerse de Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar gidebildiklerini ifade eden vatandaşlar, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür etti.

TEK BİLETLE İLDEM'DEN OSB'YE

10 kilometrelik Beyazşehir-İldem Raylı Sistem hattının da devreye girmesiyle toplam 27 kilometre uzunluğa erişen Kayseray ile vatandaşlar İldem'den Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar tek biletle ulaşım sağlamanın kolaylığını yaşıyor. Toplam 43 durak bulunan İldem-OSB raylı sistem hattında sabah 06.00'dan gece 24.00'e kadar belli aralıklarla seferler düzenleniyor. Sabah ve akşam yolcu yoğunluğu

yaşanan saatlerde sefer sayıları artırılarak artan talep karşılanıyor ve toplu taşımada sıkıntı yaşanmasının önüne geçiliyor.

ÜNİVERSİTE HATTI GÜN SAYIYOR

Öte yandan, raylı sistem 3. etap çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan Sivas Caddesi-Erciyes Üniversitesi hattı da 15 Şubat'ta düzenlenecek olan törenle hizmete girecek. Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, şehri raylı sistem ağı ile örmeye devam edeceklerini ifade ederek, "2009 yılında Doğu Garajı-OSB hattını hizmete sunarak şehrimizi raylı sistemle tanıştırdık. Toplu taşımada milat olan bu hattın ardından 2. etapta Beyazşehir-İldem, 3. etapta Sivas Caddesi-Erciyes Üniversitesi hatları için çalışmalara başladık ve kısa sürede tamamlayarak yolcu taşımaya hazır hale getirdik. 1 Şubat'ta hizmete giren Beyazşehir-İldem hattının ardından 15 Şubat'ta da Sivas Caddesi'ni Erciyes Üniversitesi'ne bağlayan yaklaşık 4 kilometrelik hattı hizmete açacağız. Böylece şehirdeki raylı sistem uzunluğu 31 kilometreye çıkacak. Bunlardan sonra da Üniversite-Talas-Anayurt ve Belsin-Otogar-Nuhnaci Yazgan Üniversitesi hatlarına başlayarak şehri adım adım raylı sistem ağıyla öreceğiz. Gerek altyapı ve ray döşeme gerekse de araçlar için toplam 800 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. Bu da bir belediye için oldukça yüksek bir rakam ve biz bunun altından rahatlıkla kalkarak hemşehrilerimizi modern ulaşım sistemi olan raylı sistem ile taşımanın huzurunu yaşıyoruz." dedi.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.