Beyaz Saray'dan PKK'ya çağrı

Beyaz Saray'dan PKK'ya çağrı

Beyaz Saray, son dönemde terör örgütü PKK'nın saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, PKK'ya çağrı yapılarak, "En önemlisi, mevcut şiddet döngüsünü kırmak. PKK, Türkiye'deki saldırılarına son vermeli"ifadeleri kullanıldı.

A+A-

Beyaz Saray yetkilisi, "Son dönemdeki PKK saldırıları ve Türkiye'nin askeri düzeyde yanıtı, DAEŞ ile mücadele çabalarıyla bağlantılı değil. Türkiye'nin terörizme karşı kendini savunma hakkı var ve mevcut şiddet döngüsü, bizim DAEŞ ile mücadelede iş birliğimizi derinleştirmeye karar vermemizden önce başladı" dedi.

Yetkili, Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları ve DAEŞ ile mücadelede ABD ve Türkiye arasında varılan anlaşma hakkında konuştu.

"Son dönemdeki PKK saldırıları ve buna Türkiye'nin askeri düzeyde yanıtı DAEŞ ile mücadele çabalarıyla bağlantılı değil" diyen yetkili, Türkiye'nin terörizme karşı kendini savunma hakkı bulunduğuna dikkati çekti.
Şiddet döngüsü bizim kararımızdan önce başladı

Yetkili, "Mevcut şiddet döngüsü, bizim DAEŞ ile mücadelede iş birliğimizi derinleştirmeye karar vermemizden önce başladı" ifadesini kullandı.

Siyasi sürece geri dönmeye yönelik ihtiyacın altını çizmeye devam ettiklerini de aktaran yetkili, "Türkiye'nin kendini savunmaya yönelik yanıtında sivilleri korumak için tüm makul önlemlerin alınması ile uluslararası insani yasalara uygun şekilde eylemlerde bulunulmasının" önemini de dile getirdi.

Yetkili, "En önemlisi, mevcut şiddet döngüsünü kırmak. PKK, Türkiye'deki saldırılarına son vermeli" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.