Bayburt Üniversitesi Kutlu Doğum Yemeği

Bayburt Üniversitesi Kutlu Doğum Yemeği

Bayburt Üniversitesi ve Bayburt Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle eğitim Fakültesi önünde Kutlu Doğum yemeği verildi.

Etkinliğe Bayburt Üniversitesi Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu, Bayburt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sezgin Akbulut, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Yusuf Şen, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özkan ile akademisyenler, İl Müftülüğü personeli ve öğrenciler katıldı.

Birlikte Yaşama Ahlakı temasına vurgu yapılan etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Şen, "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ile ilgili Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinler Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un konferansı ile başladı. İlahiyat Fakültesi İlim Kültür ve Sanat Kulübü öğrencilerinin düzenlemiş olduğu faaliyetlerin yanında Kutlu Doğum Yemeği programı devam etti. Program öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasına güzel bir vesile oldu. Birlikte Yaşama Ahlakı teoriden pratiğe dönüşmüş oldu. Bu etkinlik çerçevesi içerisinde öğrencilerimize dönük yarışmalar düzenlendi. Hz. Peygamber ile ilgili siyer ile ilgili yarışmalar yapıldı. Bu yarışmalar neticesinde sorular yönetildi. Bu soruları bilenlere de çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarın Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin katılacağı bir panel düzenlenecek. Cuma günü ise İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu şiirle, naatlarla renklendirilmiş Hz. Peygamberi anlama ve anlamlandırma, hayata aktarma anlamındaki etkinlikler devam edecek. Bu yıl öğrencilerimizin ilgileri çok yoğun. İnşallah öğrencilerimiz arasında toplumumuz arasında birlikte yaşamanın birlikte toplum olmanın, kaynaşmanın nüvesi olabilirsek, birlikte bu harcı sağlayabilirsek bu bizim için en büyük kazanç olacaktır." ifadelerini kullandı.

iha

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.