Batman'da 500 yetim çocuk için iftar sofrası kuruldu

Batman'da 500 yetim çocuk için iftar sofrası kuruldu

Batman'da, aralarında Afganistan, Irak ve Suriyeli yetimlerin de bulunduğu 500 yetim çocuk, aileleri ile birlikte iftar sofrasında bir araya geldi.

Batman'da, aralarında Afganistan, Irak ve Suriyeli yetimlerin de bulunduğu 500 yetim çocuk, aileleri ile birlikte Umut Kervanı Derneği Batman Şubesi tarafından organize edilen iftar sofrasında bir araya geldi.

Umut Kervanı Derneği Batman Şubesi tarafından bir düğün salonunda organize edilen iftar programında gazetecilere açıklama yapan Umut Kervanı Batman Şubesi Başkanı Mehmet Ali Işık, Hz. Muhammed'in emaneti olan yetimlerle bir araya gelmenin mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Amaçlarının toplumda bu konuda duyarlılık ve farkındalık oluşturmak olduğunu vurgulayan Işık, şöyle devam etti:

"Umut Kervanı olarak ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz sofralarımızı fakir ve muhtaçlarla paylaşmak adına bu programı düzenledik. Batman'da ikamet eden yetim, dul ve muhtaç durumda olan, mülteci durumunda olan Suriyeli, Afganistanlı mültecilere yönelik olarak düzenlediğimiz bu programda yüzlerce ailemizi ağırladık. Amacımız, toplum içerisinde bu tür şeyleri artırmak, fakir ve muhtaçları hatırlamak ve onları sevindirmektir." 

TRT Haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.