Batman kutlu doğum programı

Batman kutlu doğum programı

Batman'da kutlu doğum etkinliği düzenleniyor.

Risale Haber'den canlı yayınlanan Batman kutlu doğum programı sona erdi. 

Batman Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği büyük bir coşkuyla kutlandı.

Şehirler arası otogar yanındaki miting alanında düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine vatandaşlar sağanak yağmura rağmen akın etti. Okunan ilahi ve marşlar eşliğinde atılan tekbirler ile başlayan programda sanatçı Özcan Atsat, Bilal Dalkılıç, Bilal Güler Peygamber Sevdalıları Platformu kız ve erkek çocuklardan oluşan iki ayrı çocuk grubu tarafından ilahiler okundu. Okunan ilahiler sonrası Kürtçe bir konuşma yapan bölge alimlerinden Molla Münir Şanlı, Allah’ın yolundan başka diğer bütün yolların batıl olduğunu belirtti.

Molla Şanlı, “Biz kime hizmet etsek bu dünyada kalır. Biz Allah’a hizmet etsek onun kulu olsak hem dünyada hem ahirette karşılığı var. Bizim Peygamberimizle aramızda 1400 yıl geçti ama sevgisi hala kalbimizde var. Peygamberimiz Allah’ın emrini söyledi kimsenin minnetini almadı. Bütün dünyayı karşısında aldı. Büyüklük buradadır. Onun bu büyüklüğü davasına olan bağlılığıdır. Peygamberimiz Allah’ın emrini yerde bırakmamak için bütün varını yoğunu feda etti. Kur’ana hakaret edilse asla Muhammed (SAV) kabul etmezdi. Onun askeri ve adamı da yoktu. İnsanlar neden arkasında durdu. Çünkü Allah’a olan bağlılığıydı. İslam davasını yaymak hiç kolay da değildi. Onun başına bütün sıkıntılar geldi ama pes etmedi. Onun ve sahabelerinin samimiyeti çoktu” dedi.

“BİZİM DE SAHABELER GİBİ DAVAYA SARILMAMIZ LAZIM”
Hz. Ebubekir ve diğer sahabelerin bütün zulümlere rağmen yine de Peygamberin yolundan çıkmadıklarını vurgulayan Molla Şanlı, sahabelerin tüm sıkıntılarını bir kenara bırakarak, sadece Peygambere olan aşk ve muhabbetlerini merkeze aldıklarını ve her şeylerini davalarına kurban ettiklerini söyledi. Molla Şanlı, “Sahabelerin ona bağlılığı fazlaydı. Peygamberimize zenginlik ve makam vaat ettiler ama o davasını bırakmadı. Dünyanın bütün güzelliklerini elinin tersiyle itti. Davası dünya olmadığı için kabul etmedi.

’Eğer güneş ve ayı elime verseniz yine de bu davamdan vazgeçmem’ dedi. Allah’ın davası nasıl ki büyüktür o da bu büyüklüğü bildi. Allah’ın davası rahat ve bolluk içinde değil. Allah’ın davası çok zordur. İslam davası bedel ister. Biz onun yolundan ve sevgisinden her yerde bahsedelim onun davasını evimizde ve anlatalım. Onun hayatını hayatımızdan uzaklaştırmayalım. Bugün küfür bizi Muhammedî sevdadan uzak tutmak istiyor. Ama biz Hüseyinler ve Saidler gibi bu davaya canımızı vereceğiz ve bu yoldan dönmeyeceğiz. Bu halkımız Müslümandır onlara anlatalım. Allah bu sevgimizi kendisi için hayırlı kılsın” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşma sonrası okudukları ilahilerle kalabalığı coşturan özlem ajans sanatçılarına etkinliğe iştirak eden Batmanlılar tekbir ve salavatları ile iştirak eti. Program Kur’an Nesli Platformu Başkanı Mehmet Ali Altun’un okuduğu dua ile son buldu.

İha

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum