Batman İl Müftülüğü Kutlu Doğum Etkinlikleri

Batman İl Müftülüğü Kutlu Doğum Etkinlikleri

Batman İl Müftülüğü tarafından 16-22 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum etkinlikleri tertiplenecek.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in veladetinin 1444. Yıldönümü münasebetiyle Batman İl Müftülüğü 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı.

Hafta nedeniyle bir açıklama yapan İl Müftüsü Hasan Çağlar, İslam'ın, bir arada barış ve huzur içinde yaşamaya dair ahlak ve hukuk prensiplerini ortaya koyan yegâne din olduğunu belirterek "İslam'ın birlikte yaşama anlayışı, farklılıkların bir kimlik olarak korunup yaşatılmasını öngörür. Hz. Peygamber (s.a.s.) zamanından bugüne Müslümanlar, Müslüman olmayan toplumlarla irtibatlarında her zaman belli prensipleri gözetmiştir. Bu prensipleri vaz'eden ve uygulama örneklerini veren bizzat Kur'an ve Hz. Peygamberin (s.a.s.) sünnetidir" dedi.

16 Nisan Perşembe günü saat 14.00'de Beyaz Şato düğün salonunda Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı'nın katılacağı ana program, 17 Nisan Cuma günü ikindi namazından sonra Ulu Camide Kur'an ziyafeti programı, 17 Nisan Cuma günü Beşiri İlçesi İkiköprü'de bulunan kampta yaşayan Mültecilere yönelik sağlık taraması,

18 Nisan Cumartesi günü ikindi namazından sonra Kudret Camiinde Kur'an Ziyafeti Programı, 19 Nisan Pazar günü 14.00'de Beyaz Şato Düğün salonunda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Hümeyra Aslantürk'ün katılacağı hanımlara mahsus program, 19 Nisan Pazar günü program esnasında Kan Bağışı kampanyası,

21 Nisan Salı günü saat 19.00'da Batman 16 Mayıs Şehir Stadyumunda Sanatçı Mustafa Demirci'nin katılacağı Gençlik Şöleni ve Konser programı. 16/19 Nisan tarihlerinde yapılacak programa 13.00-14.00 saatleri arasında Hacı Talat, Yeşiltepe, Ebu Bekir es-Sıddık, Ahmediye, İhlas, Karşıyaka, Kültür, Bağlar ve Şaban Biçici camileri önünden Belediye araçları ile ücretsiz taşıma yapılacaktır. Program sonrasında 16.00-17.00 saatleri arasında aynı güzergahta ücretsiz şehir içine, Belediye araçları ile ulaşım sağlanacak.

haberler.com 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.