Bakanlık 120 uzman yardımcısı alacak

Bakanlık 120 uzman yardımcısı alacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 120 uzman yardımcısı alacak

A+A-

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, Bakanlık, Genel İdare Hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere, gümrük birimi için 60, ticaret birimi için 60 olmak üzere toplam 120 gümrük ve ticaret uzman yardımcısı kadrosu için giriş sınavı yapacak. Her birim için KPSS puan sıralamasına göre 600 aday yazılı sınava çağrılacak.

Sınava katılacak adaylarda en az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin iktisat, işletme, maliye, hukuk, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yükseköğretim bölümlerinden mezun olmak ve 7-8 Temmuz 2012 veya 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS'de ilgili puan türünden 70 ve üzeri puan almak şartları aranıyor.

Adaylarda, son 2 yıl içindeki YDS/KPDS'den Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinin birinden en az C seviyesinde belgeye veya buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak da aranan şartlar arasında yer alıyor.

- Sınav başvuruları

Başvurular, 7-17 Mart 2014 tarihleri arasında Bakanlığın internet sitesinden gerçekleştirilecek. Adaylar, gümrük yada ticaret birimlerinden yalnızca birisi için başvuruda bulunabilecek. Yazılı sınav 26 Nisan 2014 tarihinde Ankara'da yapılacak.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.