Bakanlığın projesi sonuçlandı

Bakanlığın projesi sonuçlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatı doğrultusunda çevre ve şehircilik konusunda bitirme tezi hazırlayan lisans öğrencilerine yönelik başlatılan burs projesi sona erdi.

A+A-

65 üniversiteden 500 öğrenciye ayda 300 TL olmak üzere 4 ay süre içinde 1200 TL burs verildi. TUÇEV, toplamda üniversite öğrencilerine 600 bin TL burs verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlattığı "500 öğrenciye burs" projesi sona erdi. Bakanlığın maddi destek sağladığı öğrenciler, hazırlamış olduğu bitime tezlerini Türkiye Çevre Koruma Vakfı'na (TUÇEV) teslim etti. Başvuruların ardından 65 üniversiteden 500 öğrenciye ayda 300 TL olmak üzere 4 ay süre içinde 1200 TL burs verildi. TUÇEV, toplamda üniversite öğrencilerine 600 bin TL burs verdi.

Kentsel saçaklanma sorunu ve ekolojik planlama, tüketim kültürünün ve tarihi kent merkezlerinin değişen yapısı Bursa tarihi kent merkezi örneği, milli parkların sorunları ve planlanma ilkeleri, Karataş, Mercan, Ada köylerinin (Ovacık-Tunceli) botanik özellikleri, İstanbul'da inşaat ve yıkıntı atıklarının değerlendirilmesi, asfalt üretiminde kullanılan bitüme haşhaş atığını katkı maddesi olarak kullanma, deterjanlar ve çevresel önemi, et entegre endüstrisi atık sularının arıtılması, meyve suyu işletmelerinde ters ozmos konsantre atık suyunun geri kazanımında elektrodiyaliz yönteminin uygulanması gibi konular da yapılan proje ve bitirme tezleri diğer araştırmalar içinde akademik kaynak oluşturacak.

Üniversite öğrencilerinin hazırlamış olduğu birbirinden değerli tez ve bitirme projeleri, TUÇEV'in kurmuş olduğu Çevre Şehir Kütüphanesi raflarında yerini aldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu bitirme tezleri ayrıca Çevre Şehir Kütüphanesi'nin web sayfasından da online olarak incelenebilecek ve indirilebilecek.

IHA

 

 

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.