Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor?

Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor?

Şubat ayına yaklaşık iki hafta kaldı. Günler yaklaştıkça askere gidecek olanların heyecanı da artıyor. Ocak ayında ise askerlik yerleri açıklanacak.

A+A-

Şubat ayında binlerce kişi vatani görevini yerine getirmek için birliğine teslim olacak. 2020'nin ilk celp döneminde silahaltına alınacak olanlarda şu sıralar müthiş bir heyecan var. Ocak ayınında askerlik yerleri açıklanacak. Peki, 2020/1 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Millî Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

Seçim ve sınıflandırma sonucunda; yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

Milliyet

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.