Aşısız hayvan kalmayacak

Aşısız hayvan kalmayacak

2014 yılı ilkbahar dönemi şap ve kuduz aşılama kampanyası başladı.

A+A-

Bolu'nun Saraycık köyünde şap ve kuduz aşısı için kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında 2 aydan büyük tüm büyükbaş hayvanlara şap aşısı ve 3 aydan büyük tüm kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılacak.

2014 yılı ilkbahar dönemi şap ve kuduz aşılama kampanyası Saraycık köyünde Rahmi Seçmen'in işletmesinde başladı. Kampanya kapsamında 2 aydan büyük tüm büyükbaş hayvanlara şap aşısı ve 3 aydan büyük tüm kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılacak. Kampanya Bolu genelindeki köy ve mahallelerdeki hayvancılık işletmelerine uygulanacak. Kampanya 30 Nisan'da sona erecek.
İşletmede aşılamaya katılan Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş, Bolu ilinin yol güzergahı üzerinde bulunduğundan salgın hastalık riskinin yüksek olduğunu, bundan dolayı aşılamanın öncelikle yol güzergahında bulunan köylerde başladığı ve 2014 yılında ilk defa bu yıl doğan buzağılara rapel (tekrarlı) aşı uygulaması yapılacağını, bu sayede de buzağıların şap hastalığına karşı daha dirençli bağışıklık sistemine sahip olacağını söyledi.

Haber7

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.