Arı zehri onlarca hastalığa şifa oluyor

Arı zehri onlarca hastalığa şifa oluyor

Filistin'in El-Halil kentinde bazı hastalıklar Arı zehri ile tedavi ediliyor.

A+A-

Arılarla tedavi yöntemini anlatan İç Hastalıkları Uzmanı Asım et-Temimi, arıların sokarak salgıladığı zehri onlarca hastalığın tedavisinde kullandığını, bu yöntemin yan etkilerinin bulunmadığını belirtti.

Temimi, 20 yıllıktecrübesine 7 aydan bu yana arılarla tedavi yöntemini ekledi. Temimi'nin birçok hastalığa deva olarak kullandığı arılar, Filistinli hastalar için umut ışığı oldu.

Arıdaki zehrin sinirlerin canlanmasını sağladığını, fıtık, sinüzit, kısırlık, hepatit ve göz hastalıklarını bu yöntemle tedavi ettiklerini ifade eden Temimi, "Mesala 18 yıllık evli bir çift, arı tedavisiyle çocuk sahibi oldu" dedi.

Batı Şeria'da alternatif tıp alanında bu yöntemi kullanan tek doktor olduğunu söyleyen Temimi, arıyla tedaviyi önce kendisinde denediğini, eklem ağrıları için Ürdün'ün başkenti Amman'da tedavi gördüğünü ve şifa bulduğunu anlattı.

Tedavinin belli bir sürece ihtiyaç duyduğunu ve her hastalık için vücutta özel sokma yerleri belirlediklerini kaydeden Temimi, bazılarının arı sokmasına karşı alerjisi bulunduğunu, o nedenle bu kişilerin vücutlarını tedaviye alıştırmak için aşamalı bir uygulamada bulunduklarını ifade etti.

Hastaları için evinin çatısında arı kovanları bulundurduğunu belirten Temimi, zehri alınan arının daha sonra öldüğünü söyledi.


"Ömür boyu bu ağrıları çekmektense arı sokmasını tercih ederim"

Disk kayması şikayetiyle doktor Temim'e gelen Osman Sultan, iyileştiğini ancak bağışıklık sistemini güçlendirmek için tedaviyi sürdürdüğünü kaydetti.

Sultan, "Temimi, kentteki en eski doktorlardan. Ona güveniriz. Böyle bir tedavi uyguladığını duyunca gidip gelmeye başladım. 18 kez yaptırdığım bu tedavi sonucu fıtık problemimin artık tarihe karıştığını söyleyebilirim" diye konuştu.

Bu yönteme başvurmadan önce doktorların omurgalarının farklı bölgelerinde fıtık teşhisi koyduğunu ve tedavi görmesine rağmen iyileşemediğini belirten Sultan, "Ömür boyu bu ağrıları çekmektense arı sokmasını tercih ederim" dedi.

Arı zehri ve "arı havası (api-air)" yöntemlerinin, solunum yolu şikayetleri ve kas hastalıklarının tedavisinde kullanıldığı biliniyor.

AA

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.