Apple Kurucusu Steve Jobs'un 48 Yıllık İş Başvurusu Açık Artırmada

Apple Kurucusu Steve Jobs'un 48 Yıllık İş Başvurusu Açık Artırmada

Steve Jobs'un 1973 yılında kendi elleriyle yazdığı bir iş başvurusu, hem fiziksel hem de dijital ortamda satışa çıkarıldı

Önümüzdeki bir hafta boyunca açık artırmada kalacak başvurunun fiziksel halinin mi dijital ortamda imzalanmış NFT halinin mi satın alınacağı merak konusu.

Hem teknoloji dünyasının bugünkü haline gelmesi için sağladığı katkılarla hem de teknoloji devi Apple'ı kuruşuyla bilinen Steve Jobs, ölümünün üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen bir şekilde gündeme oturmaya devam ediyor. Bu kez Steve Jobs'ın kendi elleriyle yazdığı bir iş başvurusu dijital veya fiziksel ortamda satılacak. Dijital ortamdan kast ettiğimiz, elbette NFT teknolojisi.

Steve Jobs'ın iş başvurusu, aslında geçmiş yıllarda da açık artırmaya çıkarıldı. 2017 yılında 18 bin 750 dolara satılan iş ilanı, 2018 yılında 174 bin 757 dolara, geçtiğimiz mart ayında ise 222 bin 400 dolara satılarak defalarca el değiştirmişti. Bu seferki açık artırmanın organizatörü olan Olly Joshi, iş başvurusunu hem fiziksel hem de dijital ortamda hazırlanmış ve imzalanmış bir versiyonunu satışa çıkararak, sektörde önemli bir yeniliğe imza atacak gibi görünüyor.

Steve Jobs'ın açık artırmaya çıkarılan iş başvurusu şöyle görünüyor

stevejobs.jpg

Açık artırmayla ilgili yapılan bir açıklamada, bu iş başvurusunun fiziksel veya dijital ortamdaki satışının modern dünya ile o yılların arasındaki değişimi vurgulayacağı ifade ediliyor. Açık artırma, NFT dünyasında yepyeni bir dönemin başlamasını sağlayacak gibi görünüyor.

Steve Jobs'ın 1973 yılında eliyle yazdığı iş başvurusu, dün itibarıyla başladı ve önümüzdeki haftaya kadar devam edecek. İlanın fiziksel versiyonuna sahip olmak isteyen tüketiciler Snoofa, dijital versiyonuna sahip olmak isteyen tüketicilerin ise Rarible'ı kullanmaları gerekiyor. 

webtekno

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum