Ankara yolunda ulaşım açık

Ankara yolunda ulaşım açık

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara –İzmir devlet karayolu üzerindeki transit geçişin yanı sıra raylı sistem geçişine de olanak sağlamak amacıyla yaptırılan Kestel Kavşağı ile trafikte önemli bir düğüm daha çözüldü.

A+A-

Bir dönemde yaklaşık 512 kilometre yeni yol ve yol genişletme çalışması ile karayolu ulaşımına nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, Gürsu, Emek, Özlüce- Alaattinbey ve Esenevler’in ardından Kestel kavşağını da ulaşıma açıyor.

Bursa’nın her alanda ulaşılabilir kent olması amacıyla her yıl yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakınını ulaşım projelerine ayıran Büyükşehir Belediyesi, deniz ve hava ulaşımının yanında raylı sistem projeleriyle ulaşımı sorun olmaktan çıkarırken, karayolu ağının tıkanan damarlarını da kavşak projeleriyle açıyor. Bugüne kadar Gürsu, Emek, Özlüce-Alaattinbey ve Eserevler kavşaklarını ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İzmir karayolu üzerindeki son düğümü de Kestel Kavşağı ile çözdü. Ankara – İzmir devlet karayolu üzerindeki transit geçişi sağlamak ve Bursaray Kestel hattı kapsamında raylı sistemin geçişine imkan sağlamak amacıyla yaptırılan Kestel Kavşağı, 4 Mart Salı günü saat 11.30’da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katılacağı törenle trafiğe açılacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 190 kilometrelik yola karşılık bir dönemde 512 kilometrelik yeni yol ve yol genişletme çalışması yaptıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle Ankara – İzmir yolunda hayata geçirdikleri kavşaklarla sinyalizasyon sisteminin ortadan kalktığını böylelikle trafiğin kesintiye uğramadan aktığını söyledi. Toplam 657 metre uzunluğundaki Kestel kavşağının da raylı sistem geçişine uygun olarak projelendirildiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Kavşak altından raylı sistem ve tekerlekli araçların kesintisiz geçişi sağlanırken, Gürsu ve Kestel ilçelerindeki Organize Sanayi Bölgelerine giriş çıkışlar da güvenli hale getirilmiş oldu. Bu kavşakla birlikte Bursa’yı transit geçecek olan sürücülerimiz kentin en doğusundan en batısına kadar hiçbir sinyalizasyona takılmadan yollarına devam edebilecek. Kavşak gerek Bursa’mıza, gerekse yolu transit olarak kullanan tüm sürücülerimize hayırlı olsun” dedi.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.