1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Anadolu Üniversitesi'nden İkinci Üniversite Fırsatı
Anadolu Üniversitesi'nden İkinci Üniversite Fırsatı

Anadolu Üniversitesi'nden İkinci Üniversite Fırsatı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) 2002 yılında başlattığı “ikinci üniversite” uygulamasına olan talep artarak devam ediyor.

A+A-
Kariyerlerini ilerletmek, hayata farklı bir pencereden bakmak isteyenler için “ikinci üniversite” programlarına yapılacak başvuruların 29 Eylül 2014 tarihinde başlayacağı bildirildi.
 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) 2002 yılında başlattığı “ikinci üniversite” uygulamasına olan talep artarak devam ediyor. Kariyerlerini ilerletmek, hayata farklı bir pencereden bakmak isteyenler için “ikinci üniversite” programlarına yapılacak başvuruların 29 Eylül 2014 tarihinde başlayacağı bildirildi.
 
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan AÖF Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, eğitim alanında kurulduğu günden bu yana birçok ilki gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi’nin uygulamasını ilk olarak 2001-2002 öğretim yılında başlattığını hatırlattı. Prof. Dr. Banar, ikinci üniversite uygulamasıyla bir yükseköğretim kurumundan mezun veya kayıtlı öğrencilere sınavsız olarak ikinci bir bölüm veya programda okuma olanağı sağlandığına dikkat çekti. “Uygulamanın başladığı 2002 yılından bu yana yaklaşık 300 binin üzerinde kayıtlı öğrencisi bulunan “ikinci üniversite” programları; bireylere ilgi duydukları bölümde okuma, kariyerlerinde yükselme, hayallerini gerçekleştirme, bilgi, beceri, davranış ve genel kültürlerini yükseltme olanağı sundu” diyen Banar, “İkinci üniversite uygulamasına olan talep her geçen gün artarak devam ediyor. Öğrenci profiline bakıldığında doktordan mühendise, arkeologdan öğretmene, hukukçudan ev hanımına ve farklı alanlardaki akademisyenlere kadar geniş bir meslek yelpazesinde öğrencilerimizin olduğunu görüyoruz. Bu da bizi ikinci üniversite programlarımızı çeşitlendirme konusunda motive ediyor ve yaptığımız işin doğruluğunu kanıtlıyor. Ayrıca farklı üniversitelerde de bu uygulamanın Anadolu Üniversitesi öncülüğünde başlaması da bize gurur veriyor” ifadelerini kullandı.
 
KAYITLAR 17 EKİM’DE SONA ERECEK
 
Kayıtların 17 Ekim’de sona ereceğini aktaran Banar, şöyle devam etti:
 
“2014-2015 öğretim yılı ikinci üniversite programlarımıza 29 Eylül 2014-17 Ekim 2014 tarihleri arasında kayıt yapılabilecek. Bu tarihler içerisinde öğrenci adayları http://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yer alan ikinci üniversite linkinden internet başvurusu yaparak ve gerekli olan kayıt belgelerini hazırlayarak, AÖF bürolarından kayıt işlemi yapabilirler.”
 
Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.