Amerikalı müslüman işçilerden Trump'a 'Gel, İslam'ı tartışalım...'

Amerikalı müslüman işçilerden Trump'a 'Gel, İslam'ı tartışalım...'

ABD'de önde gelen bir Müslüman grup, son dönemde İslam karşıtı açıklamalarıyla öne çıkan Cumhuriyetçi aday Trump'ı tartışmaya çağırdı

ABD'de önde gelen Müslüman gruplar arasında olan Müslüman Kamu İşleri Konseyi, ABD'nin Cumhuriyetçi aday adayı Trump'a bir mektup yazdı.

Müslüman Kamu İşleri Konseyi (MPAC), Trump'a yazdığı mektupta "ABD'de Cumhurbaşkanlığı için çalışmaya başladığınızdan beri Müslümanları ülkede günah keçisi ilan ediyorsunuz. Bu durum ülkedeki azınlıkların tüm kötülüklerin sebebi olarak algılanıyor. Sizin oluşturduğunuz nefret genellikle internet yalanlarından ibarettir. Ancak biz artık sizin boks torbanız olmak istemiyoruz." ifadelerini kullandıldı. Grup ayrıca, Trump'ı tartışmaya davet ederek "Amerikan-Müslüman bir temsilciyle birlikte sizinle İslam ve Müslümanlar hakkında tartışmak istiyoruz." dedi.

Trump uzun süredir Müslüman karşıtı açıklamalarıyla tepki çekiyordu. Son olarak Müslümanlara Amerika sınırlarının kapatılmasını önermesi, tüm dünyadan tepki çekmişti ancak buna rağmen oy oranında herhangi bir düşüş olmadı.

İslam ve göçmen karşıtlığı ile bilinen Donald Trump, camileri kapatacağını ve imamlara yönelijk sıkı kontroller getireceğini vadediyor. Trump, New York Belediye Başkanı Bill De Blasio'nun camilerin New York Polis Teşkilatı tarafından izlenmesine son vermesini büyük bir hata olarak nitelemiş ve izlemenin devam etmesi gerektiğini savunmuştu.

Trump ayrıca yasadışı olarak ülkesine giren Meksikalıları “tecavüzcüler ve suçlular” diye niteledi. Trump’ın bu tür sözlerinin hedefi olan grupların listesi uzayıp gidiyor: Kadınlar, Yahudiler, Siyahiler ve son olarak da Müslümanlar...

 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.