Amerika'da 'Ümmet Sizinle Başlar' fuarı

Amerika'da 'Ümmet Sizinle Başlar' fuarı

İmam Ali Tos'un açılış bölümünde Kur'an-ı Kerim okuduğu fuara...

Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde Ontario Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 21. Müslüman Amerikan Cemiyeti MAS Yıllık Fuarı, bu sene de binlerce kişinin katılımıyla çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Bu yılki ana teması "Ümmet Sizinle Başlar" olan fuara, Amerikalı Müslümanların önde gelen isimlerinden çok sayıda kanaat önderi konuşmacı olarak katıldı.

İlk kez Türkçe oturum düzenlendi

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez Türkçe bir oturum yapıldı.

Büyük ilgi gören oturumda, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Tuba Nur Sönmez, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) Eş Başkanı Halil Mutlu ile Amerika Diyanet Merkezi (DCA) İmam Hatibi Ali Tos katılımcılara hitap etti.

İmam Ali Tos'un açılış bölümünde Kur'an-ı Kerim okuduğu fuara, Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz da katıldı.

Fuarda ayrıca Diriliş Ertuğrul dizisinde "İbn Arabi" rolünü oynayan Osman Soykut ile ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) Genel Sekreteri Usame Cemal de Türk heyetiyle etkinliklerde yer aldı.

TASC ile Los Angeles bölgesinde faaliyet gösteren Türk derneği TURCA ortaklığında fuarda açılan stantta binlerce Türk bayrağı ve tanıtım materyali katılımcılara dağıtıldı.

Amerikalı Müslümanlardan yoğun ilgi gören standı ziyaret eden binlerce kişiye görevliler tarafından Türkiye hakkında bilgi verildi.

Bugün sona erecek fuara katılan binlerce misafir, akademik ve ilmi tartışmaların yapıldığı oturumların yanı sıra fuar bünyesinde kurulan yüzlerce stantta aynı zamanda alışveriş yapma imkanı buldu. AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.