Amerika, uzayda güneş enerjisi toplayıp Dünya'ya gönderecek: Hayır için değil savaş için!

Amerika, uzayda güneş enerjisi toplayıp Dünya'ya gönderecek: Hayır için değil savaş için!

Amerikan Hava Kuvvetleri, SSPIDR adını verdiği teknoloji ile Dünya'ya güneş enerjisi aktarmaya çalışacak. Eğer başarılı olursa sınırsız enerji ile savaş alanında büyük üstünlük kazanacak.

A+A-

Amerikan Hava Kuvvetleri (USAF) uzaydan güneş panelleri aracılığıyla güneş enerjisi toplayıp bunu, Dünya'ya kullanılabilir enerji olarak aktarma üzerinde çalışmalara başladı.

Amerikan Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı (AFRL), bu proje hakkında uzun zamandır çalıştıklarını ve projenin gerçekleşme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu açıkladı.

İşte projenin detayları

AFRL Yöneticisi Tuğgeneral Heather Pringle, SSPIDR (ya da onların deyimi ile Spider) adını verdikleri güneş paneli uydu sisteminin tasarımının çok kritik olduğunu, bu sebeple de proje hakkında dikkatli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

SSPIDR başarılı olursa Amerikan ordusuna büyük katkılar sağlayabilir. Savaş alanlarında ve geçici sağlık merkezlerine sınırsız güç aktarılmasını ve bu tür yerlerde savunma ve saldırı amaçlı lazerler ve elektromanyetik toplar (Rail Gun) kullanılmasının önü açılmış olacak.

Amerikan ordusu şu anda bu tür yerleşkelere ve sağlık merkezlerine hem konvoylar ile yakıt hem de büyük ve taşınması zor jeneratörler naklediyor.

webtekno

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.