'Algı operasyonuna müsaade etmeyeceğiz'

'Algı operasyonuna müsaade etmeyeceğiz'

FETÖ operasyonları hakkında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Mağduriyetlere kapımız açık ama bunu bir algı operasyonuna dönüştürmeye müsaade etmeyeceğiz" dedi.

A+A-

Bursa'daki Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanlığının 42. İl Danışma Meclis Toplantısı'na katılan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin değerlerinin temsilcisi olduklarını söyledi.

Sıkıntıları çözmek için büyük çaba harcadıklarını ifade eden Müezzinoğlu, "Birileri tuzak kuracak, tuzakları bozacağız. Birileri çukur kazacak, o çukurlara onları gömeceğiz. Birileri farklı farklı maşalar kullanacak. FETÖ'yü bu milletin başına bela edecek, FETÖ'yü de adamlarını da kendi başlarına bela etmeyi inşallah başaracağız." diye konuştu.

Türk milletinin 15 Temmuz akşamı asil, cesur ve ferasetli bir millet olduğunu bir kez daha gösterdiğini dile getiren Müezzinoğlu, "Bu hainler bu milletten korksun. Yeni tuzak veya hesap yapıyorlarsa bilsinler ki ödeyecekleri bedel çok daha ağır olacaktır. Kısa sürede FETÖ de PKK da bitecek ve bunların sahipleri yeni maşalar aramak zorunda kalacaklar." değerlendirmesinde bulundu.

Mağduriyet söylemleri

Müezzinoğlu, birilerinin mağduriyet söylemleriyle FETÖ'nün sözcülüğünü yaptığını belirterek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında 785 kişinin memuriyetten çıkarıldığını, 462 kişinin görevine iade edildiğini, 247 kişinin de inceleme safhasında olduğunu aktardı.

AK Parti'nin milletin vicdanını en üstte tuttuğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

    "Gerçek mağdurların başımızın üstünde yeri var. Şehitlerimiz, gazilerimiz vatan için bedel ödediyse, vatandaşlarımız demokrasiye sahip çıkmak için sokaklara çıktıysa, gerçekten mağdur olanlar da vatan için iki ay mağduriyet yaşasın. Burada da 'Mağdurum' diye feveran etmesin. Bugün şehit annesi feveran ediyor mu? 'Ben mağdurum' diye ağlayan şehit annesini, babasını veya ailesini gördünüz mü? Medyaya, kamuoyuna 'Mağdurum' diye çıkan gaziler gördünüz mü? Masum ve mağdurum diyenlere kapımız açık. Bu anlamda bütün değerlendirmeleri yapıyoruz. Kamuoyu algısı oluşturmak ne? FETÖ'nün sözcülüğüdür, maşalığıdır."


'Birileri o ateşe odun taşıyor'

Müezzinoğlu, geçen yıl temmuzdan beri özellikle sokağa çıkma yasağı ilan edilen il ve ilçelerde yaklaşık 50 bin ailenin evlerinden olduğunu ve devlet olarak onlara sahip çıktıklarını anlatarak o insanların da "Mağdurum" diye şikayet etmediğini aktardı. Müezzinoğlu, şunları söyledi:

    "Bugün FETÖ'nün mağduriyet sözcülüğünü yapan siyasi sözcüleri, bu aileleri savunurken gördünüz mü? Ülkeyle ilgili tuzak kuranların ateşine odun taşıyan bir anlayışı burada görmek lazım. Burada birileri o ateşe odun taşıyor. Böyle bir mağduriyete hükümet ve parti olarak asla zemin hazırlamadık. Bütün bakanlıklarımızda bakan yardımcılarının başkanlığında, duygusal karar verilmesin diye önceki komisyondan ayrı bir komisyon kurarak mağduriyetleri o komisyonlarda değerlendiriyoruz. Mağduriyetlere kapımız açık ama bunu bir algı operasyonuna dönüştürmeye müsaade etmeyeceğiz çünkü bu millete ve ülkeye kurulmak istenen yeni tuzakların zemini olur. Biz burada kararlıyız. FETÖ'yü de PKK'yı da mutlaka bitireceğiz."

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.