AK Parti'de görev devir teslimi

AK Parti'de görev devir teslimi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, daha önce AK Parti'de yürüttüğü Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini Ankara Milletvekili Fatih Şahin'e devretti.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, daha önce AK Parti'de yürüttüğü Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini Ankara Milletvekili Fatih Şahin'e devretti.

Partinin genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Müezzinoğlu, yaklaşık 3,5 aydır sürdürdüğü genel başkan yardımcılığı görevini, Fatih Şahin'e teslim etmekten büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının, AK Parti'nin önemli dinamiklerinden biri olduğunu belirten Müezzinoğlu, görev süresinde, terör bölgesindeki mağduriyetleri Türkiye'nin tamamının paylaşabilmesi adına "Gönül Köprüsü" projesini gerçekleştirdiklerini anlattı. Bölge halkına yapılan desteklerin, önemli bir karşılık bulduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklarsa paylaşıldıkça çoğalır. Biz 80 milyon büyük bir milletiz. Bu 80 milyon ülke insanımızın sıkıntısını, derdini, mağduriyetini paylaşmak, azaltmak AK Parti'nin siyasi misyonu. Bu siyasi misyonun en önemli ayağını da Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı üstlendi." dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin de Genel Başkan Yardımcılığı gibi önemli ve onurlu bir göreve kendisine layık gördüğü için partisinin Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'a şükranlarını iletti.

Ne kadar önemli bir görevi üstlendiğinin bilincinde olduğunu vurgulayan Şahin, bu önemli görevi, çok kıymetli ve örnek bir şahsiyet olan Müezzinoğlu'dan almanın, kendisi için ayrı bir onur kaynağı olduğunu söyledi.
"AK Parti hizmet lokomotifi"

Devraldığı birimde, bugüne kadar çok önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirten Şahin, "AK Parti bir hizmet lokomotifi. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı da bu lokomotifin en önemli kompartmanlarından bir tanesi. Ben hem Sayın Bakanımıza hem de bu birimde daha önce başkanlık yapmış bütün başkanlarımıza hizmetlerinden, emeklerinden dolayı şükranlarımı sunmak istiyorum." diye konuştu.

AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi "AK Parti'yi milletin kurduğunu" dile getiren Şahin, AK Parti'nin gücünü milletinden, topraklarından, kültüründen, medeniyetinden aldığını söyledi. Şahin, AK Parti'nin her zaman hakla iç içe olduğunu, onun çizdiği rota ve istikamet doğrultusunda siyaset yaptığını, bu hizmetleri devam ettirmenin çabası içerisinde olacaklarını anlattı.

 

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.