1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Afyon'da hayvancılık organize olacak
Afyon'da hayvancılık organize olacak

Afyon'da hayvancılık organize olacak

Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması konusunda yapılan çalışmalarda gelinen noktaları değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirildi.

A+A-
Toplantıda konuşan Vali Güner, kentin, hayvancılıkta bir marka şehir olduğuna dikkati çekti.
 
Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulmasına ilişkin, "Organize hayvancılık bölgesi faaliyetinin bu şehirde çok önemli olduğuna inanlardanım. Bu şehirde hayvancılık var olacak, uluslararası ihracat devam edecek diyorsak, kendimizi geliştirmek, marka tescillerimizi yapmak, kendimizi daha fazla denetletmek, işi daha ileri hale getirmek zorundayız" dedi. Vali Güner, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ndeki, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması konusunda yapılan çalışmalarda gelinen noktaları değerlendirmek üzere gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Proje ekibinden konu hakkında bilgi aldıktan sonra bir konuşma yapan Güner, kentin, hayvancılıkta marka bir şehir olduğuna dikkati çekti. Güner, Afyonkarahisar'daki hayvancılık sektörünün daha disipline hale getirilip daha verimli çalışmaların yapılması açısından bir organize hayvancılık bölgesinin hayata geçirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.
 
'GELİŞMEK ZORUNDAYIZ'
 
Söz konusu çalışmanın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından belli bir aşamaya getirildiğini anlatan Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Organize hayvancılık bölgesi faaliyetinin bu şehirde çok önemli olduğuna inanlardanım. Bu şehirde hayvancılık var olacak, uluslararası ihracat devam edecek diyorsak, kendimizi geliştirmek, marka tescillerimizi yapmak, kendimizi daha fazla denetletmek, işi daha ileri hale getirmek zorundayız. Bu anlamda, burada yapılacak çalışma sonucunda taslak olarak belirlenen alan konusunda gerekli incelemeler yapılacak."
 
'BÖLGE SEKTÖRÜ İLERİYE TAŞIYACAK'
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap ise 2013 yılında başlatılan çalışmada belli bir mesafe alındığını aktardı. Arap, organize hayvancılık bölgesinin Afyonkarahisar'daki et sektörünü daha da ileriye taşıyacağını hep birlikte göreceklerini söyledi. Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesinin Bolvadin ilçesinde oluşturulacağı, bununla ilgili de bakanlık yetkililerinin yer tespiti çalışmalarının sürdüğü ifade edildi. Toplantıya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanetin Çoban, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ve diğer ilgiler katıldı.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.