Afrika’nın kalbinde 'Ey Bediüzzaman' programı

Afrika’nın kalbinde 'Ey Bediüzzaman' programı

20 ülkeden 250 öğrencinin katıldığı programda...

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vefatının 56. yıldönümü münasebetiyle Afrika’nın kalbinde “Ey Üstadım; Biz Davetine İcabet Ettik -2” başlığıyla mezuniyet programı düzenlenecek.

Hayrat Vakfı Sudan Temsilciliği’nin tertip ettiği, yoğunlaştırılmış Risale-i Nur programlarında yetişen Afrikalı nur talebelerine 23 Mart günü düzenlenecek programda sertifikalarını alacak.

2015-2016 eğitim yılı devam ederken 20 ülkeden 250 öğrenci Risale-i Nur programları ile tahkiki iman dersleri aldı. Okuma çalışmaları, seminerler ve müzakereli mütâlâlar, sistemli ve donanımlı programlarla yetişen öğrencilerde coşkulu bir hava ve bitmez tükenmez bir aşk ve heyecan gözlemlemek gayet mümkün.

Eğitim programına katılan öğrenciler, “Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin ‘Nesli âti’ diye isimlendirdiği ve değişik munasebetlerle 50 yıl sonrasına işaret ettiğini Risale-i Nur’a aşina olanlar bilirler.  Bugün bu anlamlı günde  tahakkuk etmiş bir keramet görmekteyiz. Ve Allah’ımıza hamd etmekteyiz” şeklinde hislerini ve fikirlerini aktardılar.

sudanrisaleinursaidnursi.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum