Afrika'da en büyük ölüm nedeni: Kirli Su

Afrika'da en büyük ölüm nedeni: Kirli Su

UNICEF yöneticisi Ted Chaiban tüm dünyanın temiz suya ulaşılabilmesi için 2.1 milyar dolara ihtiyacın olduğunu söyledi. Bu rakam, 200 milyar dolarlık dünya kozmetik sektörünün yüzde 1'ine tekabül ediyor.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Acil Durum Programları Yöneticisi Ted Chaiban, tüm dünyada temiz suya ulaşabilmek için 2.1 milyar dolara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Uluslararası Su ve Sağlık Bakanları Konferansı'nda konuşan Ted Chaiban, sürdürebilir kalkınma ve hijyen konusunda karşılaşılan en büyük zorluğun "finansman bulma" olduğuna dikkati çekti. Chaiban, finansman konusundaki açığın kapatılması için her yıl 2,1 milyar dolarlık desteğe ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yıl dünya kozmetik pazarı 200 milyar dolar olarak tespit edilmişti. Dünyada temiz suya ulaşabilmek için bu rakamın sadece yüzde birine ihtiyaç olduğu bildiriliyor.

Addis Ababa'da 40 sağlık ve su bakanı, uluslararası finansman kuruluşları, UNICEF, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen konferans daha önce ABD'de düzenlenmişti.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.