Abdullah Gül'ün babası vefat etti Ahmet Hamdi Gül kimdir?

Abdullah Gül'ün babası vefat etti Ahmet Hamdi Gül kimdir?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ' ün babası 91 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören 91 yaşındaki Gül, akşam saatlerinde Acıbadem Kayseri Hastanesinde Hakkın rahmetine kavuştu. Abdullah Gül, cuma günü Kayseri'ye gelerek babasını ziyaret etmişti.

Cenaze namazı pazartesi öğle namazında

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün vefat eden babası Ahmet Hamdi Gül'ün cenazesinin pazartesi öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceğini söyledi.

Vali Kamçı, Ahmet Hamdi Gül'ün Melikgazi ilçesi Kızılırmak Caddesi'nde bulunan evinde Abdullah Gül'e başsağlığı ziyaretinde bulundu. Kamçı ziyaret sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanımızın muhterem babaları saat 18.30'da rahmetli oldular. Allah gani gani rahmet eylesin. Öğle namazına müteakip Cami Kebir'de kılınacak cenaze namazından sonra defin işlemi gerçekleştirilecek" dedi. 

Öte yandan, Gül'ün evinin bulunduğu Kızılırmak Caddesi üzerinde de güvenlik önlemleri alındı.

''Çalışmak ibadet, evde sıkılıyorum''

Ahmet Hamdi Gül ilerlemiş yaşına rağmen çalışmayı sürdürüyordu. Baba Gül daha önce yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu:

''Çalışmak ibadet, evde sıkılıyorum'' diyen Ahmet Hamdi Gül, günümüz gençlerini beğendiğini belirterek, "Şimdiki gençler hem akıllı, hem çalışkan" diye konuştu.

Gençlerin teknolojiyi çok iyi kullandıklarını ve ufuklarının açık olduğunu belirten Ahmet Hamdi Gül, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"1941 yılından bu yana çalışırım. Bilgi, deneyimlerinin hepsini gençlere aktarıyorum. Onlar, özellikle yeni makinaları bizden daha iyi kullanıyor. Zira, büyük bölümü digital ve teknolojinin en son ürünü...

Bizim çalıştığımız dönemde torna makinaları manueldi. Yetenek, beceri ve dikkat isterdi. Fabrikaya her gün uğruyor, makinaların olduğu imalat bölümünde bir tur atıp, giriş katındaki odamda oturup, misafirlerle, iş için gelenlerle oturup konuşuyorum. Daha sonra da oğlum Macit ile birlikte fabrika paydos ettiğinde evimize gidiyoruz."

"Çalışmak, ibadettir" sözünü hatırlatan Ahmet Hamdi Gül, şöyle devam etti:

"Bazıları, 'Ahmet Hamdi amca bir oğlun cumhurbaşkanı, bir oğlun da fabrika sahibi. Neden hala çalışıyorsun?' diye soruyor. Onlara, paraya pula ihtiyacım olmadığını, emekli maaşımın da olduğunu hatırlatarak, evde oturunca sıkıldığımı, çalışmaya alıştığımı söylüyorum...

Cumhurbaşkanı babası olmam, çalışmayıp, oturmamamı gerektirmiyor. Bazen yürüme güçlüğü çektiğim için bastonumla fabrikada bir tur atıp, çalışanlarla konuşuyorum. İş, makinalarla ilgili soru soran olursa cevap veriyorum. Artık tezgah başına geçmiyorum ama, gençlere işle ilgili yol gösteriyorum. Sonra da odamda oturup, gazete okuyor televizyon seyrediyorum. Gelen misafir veya müşterilerle görüşmeler yapıyorum."

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum