1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AB İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu
AB İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu

AB İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu

Türkiye'nin 20 farklı ilinden gelen 126 çalışan ve işveren, akademisyenler ve gazeteciler 20-22 Nisan tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen AB İş Sağlığı ve Güvenliği Forumuna katıldı.

A+A-

Etkinlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Rana Güven ile AB Türkiye Delegasyonu'ndan Siyasi İşler, Basın ve Enformasyon Bölümü Başkanı Müsteşar Sayın Ireneusz Fidos yer aldı.

AB sosyal politikasının temel bir unsuru olan işyerinde Sağlık ve Güvenlik alanında, AB'nin geniş kapsamlı bir mevzuatı bulunmaktadır. AB politikaları bir yandan iş kazalarını ve hastalıklarını önlerken, diğer yandan da iş kalitesinin iyileştirilmesini amaçlamaktadır.

İşyerinde Sağlık ve Güvenlik, AB'nin -azami sayıda riski asgari sayıda yönetmelikle düzenleyen güçlü bir hukuki çerçeve ile- önemli bir fark oluşturduğu alanlardan birisini oluşturmaktadır.

Etkinlikte yer alan katılımcılar AB'nin iş sağlığı ve güvenliği alanındaki politikalarını, çalışma ve sendika haklarını ayrıca Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliğinin gelişimini ele alacaklar.

Kaan Yakuphan'ın moderatörlüğündeki foruma katılacak aktivistler, çalışanlar, işverenler ve çeşitli meslek ve sosyo-ekonomik grupların temsilcileri, işyeri sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşarak elektronik oylamayla yapılacak anketin sonuçlarını tartışacaklar.

Ele alınacak sorular arasında Türkiye'de işyeri sağlığı ve güvenliğine ilişkin düzenlemeler, işyeri yaralanmalarında izlenecek yasal prosedürler ve mevut durumun iyileştirilmesi için yapılması gerekenler yer almaktadır.

Forum, 1996 yılında hayata geçirilen ve Türkiye'nin 20 kentinde faaliyette bulunan AB Bilgi Merkezleri Ağı ile işbirliği içerisinde AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenmektedir.

ailehaber

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.