88 yıllık okulda ilk kez mescit açıldı

88 yıllık okulda ilk kez mescit açıldı

Atatürk Ortaokulu'nda, personel ve öğrencilerin ibadet edebilmeleri için okulun bir bölümü mescide dönüştürüldü

A+A-

Mardin'in Midyat İlçesi'nde 1928 yılında eğitim ve öğretime açılan Atatürk Ortaokulu'nda, personel ve öğrencilerin ibadet edebilmeleri için okulun bir bölümü mescide dönüştürüldü.

Gölcük Mahallesi'nde, 1928 yılında hizmete açılan, 850 öğrencinin eğitim gördüğü ve yaklaşık 45 personelin görev yaptığı Atatürk Ortaokulu'nun bir bölümü, personel ve öğrencilerin ibadetlerini yapabilmeleri için mescide dönüştürüldü. 

Okul aile birliği ve okul müdürlüğü, okulun B Blok kısmında kullanılmayan 20 metrekarelik bölümde yapılan mescide, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir işadamının desteği ile halı, klima, elektrikli süpürge, kitaplık, elbise askısı, malzeme dolabı ve ısıtıcı alındı. Okul Müdürü Mahsum Caba, mescidin personel ve öğrencilerin ibadetlerini yapmaları için açıldığını belirterek, şöyle dedi:

"Öğretmen ve öğrencilerimizin ibadet ihtiyaçlarını karşılamak için mescit açmış bulunmaktayız. Açılan mescitten hem okul personeli, hem de kız ve erkek öğrencilerimiz istifade edecek. Açılan mescidin öğrencilere faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü, açılan mescitte öğrencilere belli ibadetleri, özellikle namaz konusunu uygulamalı olarak anlatma imkanına kavuşmuş bulunmaktayız."

dha

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.