60 lira olan burs yardımını 75 liraya yükseltti

60 lira olan burs yardımını 75 liraya yükseltti

Denizli Büyükşehir Belediyesi her yıl lise öğrencilerine yönelik yaptığı eğitim yardımı bu yılki müracaatları başladı.

A+A-

Öğrenim yardımı başvuruları 30 Eylül 2015'e kadar mürcaat edilebilecek. 3 bin kişinin faydalanması beklenen eğitim yardımını Denizli Beyediyesi bu yıl 75 liraya yükseltti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise öğrencilerine yönelik yapacağı öğrenim yardımı başvuruları bugün başladı. . Müracaatları 30 Eylül’e kadar sürecek öğrenim yardımından bu yıl 3 bin lise öğrencisinin faydalanması bekleniyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçtiğimiz yıllarda 60 lira olan öğrenim yardımının bu yıl 75 liraya çıkarıldığını söyledi. 30 Eylül’de sona erecek.

Büyükşehir Belediyesi 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımında bulunacak. Öğrenim yardımı için başvurmak isteyenlerin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekir.

Müracaat şartları: "Ailesi belediye mücavir alan sınırları içinde oturuyor olmak, başka yerden burs almamak, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olmak, ailesinin ekonomik durumu zayıf olmak, okulunda başarılı olmak, T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmamak, sınıf tekrarı yapmamış olmak ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olmak"

Akit 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.