5G dünya nüfusunun yüzde 40'ını kapsayacak

5G dünya nüfusunun yüzde 40'ını kapsayacak

Yayınlanan yeni bir rapor, yaklaşık 1.5 milyar insanın 2024 yılına kadar 5G ağına erişebileceğini duyuruldu. Ayda yaklaşık 5.3 gigabyte olan hücresel veri tüketiminin 2024 yılına kadar yaklaşık dört kat artacağı ve ayda 21 gigabyte’a ulaşacağı ve ayrıca,

Ericsson’nun yayınladığı raporda gelecek yıl 5G'nin akıllı telefonlarda kullanılabileceği öngörülürken, bu yeni teknolojinin hız açısından son derece güçlü olacağı düşünülüyor.

Raporlar ayda yaklaşık 5.3 gigabyte olan hücresel veri tüketiminin 2024 yılına kadar yaklaşık dört kat artacağı ve ayda 21 gigabyte’a ulaşacağı ve ayrıca, 5G’nin dünya genelinde yüzde 25'lik bir mobil bilgi akışına yol açacağı düşünülüyor. Rapora göre, Kuzey Amerika ve Kuzey Doğu Asya bu teknolojiyi ilk önce karşılayacak ve sonra Batı Avrupa'ya yayılacak.

5G'nin gelişinin, IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazlarına yönelik talebin artmasına neden olacağını belirten raporun yazarı Patrik Cerwall, mobil veri trafiğinin 2018 Haziran'ından sonra hızla yükseldiğine de dikkat çekti.

DHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.