48 tırlık yardım konvoyu Kilis'e ulaştı

48 tırlık yardım konvoyu Kilis'e ulaştı

Suriyelilere yardım için düzenlenen "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında, 48 tırlık yardım konvoyu Kilis'e ulaştı.

A+A-

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kilis lojistik depo sorumlusu Talha Selman Kazım, yaptığı açıklamada, "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında, 48 tırın Kilis'e geldiğini belirtti.

Bu tırların Türkiye'nin dört bir yanından geldiğini ifade eden Kazım, şunları kaydetti:

"Bu tırları bugün ciddi bir çalışma içerisinde Suriye içerisine göndereceğiz. Bu tırlar Suriye'nin Halep ve Azez kentlerine gidiyor. Özellikle Halep'in köylerine gidecek. Suriye içerisindeki insanlar zor durumda yaşıyor. Biz ne takdim edebilirsek, ne gönderebilirsek o derece iyidir. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Açlıktan o insanları korumak için Suriye'nin Halep kentine özellikle bu tırları göndereceğiz."

Yardımların gıda, çocuk bezi, kuru bakliyat ve undan oluştuğuna işaret eden Kazım, Suriye halkının yanında olmaya çalıştıklarını vurguladı.

Suriye'nin Azez kasabasına bağlı Esselame bölgesinde durumun şu an için iyi olduğunu dile getiren Kazım, "O bölgedeki çadırları iptal edip çadırları konteynere dönüştüreceğiz. Çünkü çadırlar güneşte ve soğukta sıkıntı yapabiliyor. Yeni bir projemiz var. Bütün çadırları konteynere dönüştürmeyi düşünüyoruz. Daha sistemli bir ortam hale getireceğiz" diye konuştu.

Yardımlar Suriyelilere dağıtıldı

Kampanya kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı ve Suriye Türkleri Derneği tarafından toplanan yardım malzemeleri, Yayladağı ilçesinde evlerde kalan Suriyelilere dağıtıldı.

Suriye Türkleri Derneği Genel Sekreteri Ahmed Vezir, yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında İHH tarafından Yayladağı'ndaki evlerde kalan Suriyelilere 10 bin ekmek gönderildiğini bildirdi.

Derneklerinin de 15 bin ton un ve 5 bin litre yemeklik yağ topladığını belirten Vezir, tüm yardımları ilçede ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını kaydederek, yardımlarından dolayı Türk halkına teşekkür etti.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.