34 yıllık mahalleye okul müjdesi

34 yıllık mahalleye okul müjdesi

Antalya'da Yenigün Mahallesi sakinleri 34 yıl önce kurulan mahallelerine ilk defa okul yapılması için inşaata başlanmasını heyecanla karşıladı.

A+A-

Muratpaşa İlçesi'nde 35 bin civarında nüfusa sahip Yenigün Mahallesi sakinlerinin, mahalleye okul yapılması için yıllardır sürdürdüğü çalışmalar sonuç verdi. Mahallede 1072 Sokak'taki araziye okul yapılması için ilk kazma vuruldu. Mahalle sakinlerinin Muhtar Durmuş Karagöz ile kızı Gül Taş öncülüğünde gerçekleştirdiği eğitim seferberliği sonrası 24 derslikli ilkokulun yapımına başlandı.

Bayram havası var

Karagöz, 34 yıl önce kurulan mahallede yıllardır okul olmadığı için çocukların farklı mahallelerdeki okullara gittiğini, yıllardır mahalleli ile birlikte ilgili kurumlara yaptıkları başvuru sonucunda okul inşaatına başlandığını söyledi. Karagöz, "Mahallede bayram havası var. Okulumuza kavuşuyoruz. Bir an önce okulumuzun açılarak çocuklarımızın burada eğitim görmelerini istiyoruz" diye konuştu. Muhtar Karagöz ayrıca, okul yapılan yerin yakınında imar planında okul alanı olarak belirlenen 6 bin metrekare arazinin, Muratpaşa Belediyesi tarafından mülkiyet sorunu çözülerek ortaokul yapılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Mehmet Refioğlu'nun annesi Dilşad Refizade adına yaptırılan ilkokul 24 derslik, 10 anasınıfı dersliği ile çok amaçlı salondan oluşacak. 9 bin metrekare alana yapılan okulun 3 milyon 500 bin liraya mal olması ve inşaatın eylül ayında tamamlanması planlanıyor.

Haber7

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.