1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yatırımların merkezi Antalya
Yatırımların merkezi Antalya

Yatırımların merkezi Antalya

Türkiye'de yapılmakta olan ve proje halindeki yatırımların merkezi bu yıl da Antalya oldu. Yılın iki aylık dönemimde alınan yatırım teşvik belgelerine göre, en çok yatırım yapılacak iller arasında Antalya birinci sırada yer aldı.

A+A-

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Araştırma Geliştirme Birimi'nin (AR-GE) derlediği verilere göre, iki aylık dönemde toplam yatırım bütçesinin yüzde 38'i, oluşturulacak istihdamın yüzde 39'u ve üretilecek yatak kapasitesinin yüzde 35'i Antalya ilinde toplanıyor.

Türkiye'de Ocak-Şubat dönemimde alınan ve komple yeni yatırımları öngören projelerle 512 milyon TL'lik bir harcamada bulunulacak. Bu yeni yatırımlarla 2 bin dolayında yeni istihdam, 8 bin 517 yeni yatak üretilecek. Verilere göre yeni yatırımlara ilk sırayı 3 ve 4 yıldızlı tesisler alırken, onları 5 yıldızlı otellerle butik tesisler takip etti. Üretilecek toplam yatak kapasitesinin yüzde 52'si 4 yıldızlı, yüzde 27'si de 5 yıldızlı tesislerde bulunacak. 3 yıldızlı tesisler de yüzde 17 dolayında paya sahip olacak.

yenişafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.