• Ankara9 °C
  • İstanbul18 °C
  • İzmir15 °C
  • Antalya18 °C
  • Trabzon18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üstadın talebelerinden kamuoyu açıklaması
08 Haziran 2011 / 23:33

Üstadın talebelerinden kamuoyu açıklaması

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri kamuoyuna ortak bir açıklama yaptılar

Risale Haber-Haber Merkezi

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Salih Özcan, Abdülkadir Badıllı ve Mehmet Fırıncı kamuoyuna ortak bir açıklama yaptılar. Medya kuruluşlarına gönderilen açıklama şöyle:

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinin 12 Haziran seçimleri ile ilgili açıklaması:

Aziz milletimize ve kamuoyuna saygı ile duyurulur:

Muhterem Nur talebeleri,
Aziz ve muhterem kardeşlerimiz, mübarek üç aylarınızı tebrik eder bu manevi mevsimlerin milletimize Alem-i İslam’a ve beşeriyete hayırlar  getirmesini niyaz ederiz.

Muazzez ve Mualla Üstadımız Bediüzzaman Hazretlerinin işaret ve beşaret verdiği, maddi ve manevi müjdelere tek tek şahid olduğumuz bu bahar mevsiminde ülkemizi, bölgemizi belki de dünyayı yakından ilgilendiren bir genel seçimin arifesindeyiz.

Bazı kardeşlerimizden hangi partiye oy verileceği konusunda sualler sorulmaktadır. Üstadımızın yakın talebelerinden merhum Zübeyir Gündüzalp ağabeyin muhtelif mektuplarından alınmış şu ifadeler oy verilecek parti hususunda yolumuza ışık tutmaktadır.

‘-     Biz ahrar yani hürriyetçiyiz. Hürriyetçi bir partiden başa kim geçerse geçsin o partiyi destekleriz. Mühim olan o partinin tüzüğüdür.’
   ‘-    İsim ve şahıslar değişebilir ama ölçüler değişmez. Biz ölçülerimize uyanları destekleriz. Kişileri ve isimleri değil.’
   ‘-  Sahneden düşenleri sahneye çıkarmak bizim işimiz değil, ölçülerimize uyan, bu ölçülerle millet ekseriyetinin desteğini kazanan kim olursa olsun biz onu reylerimizle destekleriz.’
   ‘-  Mesleğimizde milletin ekseriyetinin hüsnü teveccühünü kaybetmiş  mazi olanlarla istikbale yürünmez, onlarla kaybedecek zamanımız yoktur.’
   ‘-   Bizim dışımızda gelişen ve değişen şartlarda meydana gelen durumda ileriye bakarız dava ve dairemizi kullandırtmayız.’
   ‘-   Ahde vefamızı hayırlı hizmetlerini yad ederek gösteririz. Bu bir hakperestliktir. Düşene vurmayız şakşakçısı da olmayız.’
   ‘-  Mualla ve muazzez üstadımız : ‘Demokratlar ittihad-ı İslama inkılap edecektir.’ demiştir. İsim ve unvan olarak değil. Demokrat düşünce ve mana olarak ittihad-ı İslama , İslam ülkeleri ile münasebetlerin inkişafına inkilap edecektir.’

Merhum ZÜBEYİR AĞABEYİN ifade ettikleri beyanlarını biz de ruhu canımızla destekliyoruz, ÜSTADIMIZIN beyan buyurduğu İttihad-ı İslam’a yol açan ve tahakkukuna çalışan şer örgütlerin hücum ettikleri mevcut iktidardaki sağ partinin muvaffakıyetlerini Cenab-ı Hak’tan diliyoruz.

Bu manalar çerçevesinde yapılan müzakere, mütalaa ve değerlendirmelerden sonra hasıl olan müşterek kanaatimiz aşağıda maddeler halinde arz edilmiştir.

1. Kurulduğu günden beri dine ve dindarlara karşı icraatlarıyla ve yasakçı zihniyetiyle bilinen her türlü manevi inkişafa engel olmaya çalışan, Üstadın ifadesiyle “İttihatçıların bozuk kısmı”nı temsil eden bir siyasi parti bugün de iktidar alternatifi olarak karşımızda durmaktadır.

2. Ak Parti, dine ve dindarlara hürmetkârdır. Müsbet ve güzel hizmetlere ev sahipliği yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Üstadımızın işaret buyurduğu Ahrar (özgürlükçü) ve demokrat mana bu partide tecelli etmektedir.

3. Şimdiki durumda bu kitle partisi Ak Parti görünmektedir. Bu sebeple onun “KURAN, VATAN ve İSLAMİYET” namına iktidarda muhafaza edilmesi elzemdir.

12 Haziran’da yapılacak bu genel seçimin milletimize, Alem-i İslam’a ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, İttihad-ı İslam’a vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri, Kur'an-ı Azimüşşan ve Risale-i Nur hizmetkarları

Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Salih Özcan, Abdülkadir Badıllı, Mehmet Fırıncı

YORUMLAR
İnsaf dünyalarına
yalçın
Eğer ak parti türkiye geneli yüzde 50 oy almazsa anayasayı değiştiremezler, ne chp nede mhp nede bdp anayasa değişikliğini istemiyor. En az 330 millet vekili ile referanduma götürebilir. 330 millet vekilinin altına düşmesi nedemek biliyormusunuz, 5 yıl daha kargaşa ve anayasa sancısı, başörtüsü mağduriyeti, çetelerin son, var olma ,yok olma savaşı.gerekirse millet vekili bile öldürülebilir işin cittiyetinde olalım, parti için değil demokrasi için yeni anayasa için oy verelim. Bakın italya gladyo çetesinden medya halk ordu birleşerek çıktı, bizi kandıran muhalefet anayasa için hayır dedi, uyanık olun kardeşlerim lütfen.inşallah aklı selim olarak oy atarız. Ekmeksiz yaşarım ama hürriyetsiz yaşayamam. Selam ve dua ile kalın.
11 Haziran 2011 Cumartesi 20:53
İKİNCİ KERE
YASİN ÖZ
Abi ve Ablalar haklısınız, ancak bir şey sormak istiyorum, 28 şubatı ve 1925-50 dönemlerini ne çabuk unuttuk. 28 şubattan sonra selam vermeyi bile unutan kimdi. devlet dairesinde selamun aleyküm diyerek girebildik mi, lütfen sizin dediğiniz günde değiliz, gün birlik olma zamanı, risaleleri okurken dikkatli okuyalim, üstad dediyormu emirdağ lahikasında siyaset ile alakalı olarak kalbe ihtar edilen içtimai hayata ait bir mesele diye anlatmıyormu ogünün demokrat partisine bugünün ak partisine verdiği desteği, bu işin üstad bile kendisini aşan bir mesele olarak görürken biz nasıl bu şekilde yorumlar yaparız. Üstad demiyormu bir çok meselede bana yazdırıldı diye, lütfen arkadaşlar birde birbirimize tuhaf ithamlarda bulunmayalım aşağı yukarı her risale kolu ile beraber oldum. F. Gülen Hocaefendi ile tuhaf yorumlar görüyorum ama yazılan yorumlardan da anlıyorum ki onu tanıyan kendini bir başka hissettiriyor. farkli bir güzellik var onlarda. lütfen birbirimize sahip çıklaım selamlar.
11 Haziran 2011 Cumartesi 17:19
İKİNCİ KERE HATAYA DÜŞME
YASİN ÖZ
bu karara itiraz eden ağabeylerimie ve kardeşlerime sadece ne çabuk unuttunuz 28 Şubat'ı diyeceğim. Bence Üstadımızın varisleri bu ağabeylerimiz bu açıklamayı yapmakta geç bile kalmışlar. Sanırım bazı kardeşlerimiz durumun ciddiyetinin farkında değiller. Eğer yeni bir anayasa yapacak çoğunlukla iktidara gelemezse Ak Parti o zaman görürsünüz gafletimizin neticeleri bize nasıl pahalıya patlayacaktır. şu an demirel zamanı gibi değil Ergenekoncuların generalleri üst düzeyleri tutuklanıp cezaevlerine atılıyor, eğer bu süreç yeni anaysa ile tamamlanmazsa adamlar 28 şubatta yarım bıraktıkları işi tamamlayacaklar. şu 8 yılda biraz rahatlayınca bakıyorum unuttuk o günleri, yahu adamlar cemaatleri açık açık düşman ilan etmiş zaten üstelik Demirel namazı olmayan, içki içen bir adamdı oy verdik elbette yanlıştı, bu adamlar dindarlıkları yüzünden nice sıkıntılar yaşamış kimseler, gün birlik olma günüdür yoksa bu gafletimizin bedelini çok ağır öderiz.
AKİF GÜLTEKİN BEYE AYNEN KATILIYORUM
11 Haziran 2011 Cumartesi 17:10
KARİKATÜR
IŞİDi yönlendiren parmak
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Risale Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.312.492 06 88 / Faks : | Haber Yazılımı: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA
Web Hosting Sağlayıcı:    Kaliteweb Hosting