1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tüm mazlumlar için sesini yükselt
Tüm mazlumlar için sesini yükselt

Tüm mazlumlar için sesini yükselt

Uluslararası Rabia Platformu, 14 Ağustos Dünya Rabia Günü dolayısıyla Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde afiş hazırladı.

A+A-
"İnsanlık için sesini Yükselt!" sloganının yer aldığı ilk afişte, Rabiatül Adevviye Meydanı'nda Mısır askerleri tarafından şehit edilen İhvan liderlerinden Muhammed Bilteci'nin kızı Esma ile Gazze'de İsrail saldırısında öldürülen 4 yaşındaki kardeşi Sameh'i öperken fotoğrafı çekilen 9 yaşındaki Ansam Junaid'in fotoğrafları yer aldı.
 
Hazırlanan ikinci afişte de üç dilde "Afganistan, Doğu Türkistan, Filistin, Irak, Kerkük, Keşmir, Mısır, Myanmar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Patani, Suriye/Tüm Mazlumlar İçin Sesini Yükselt!"  ifadelerine yer verildi.
 
Rabia işareti Filistin bayrağına büründü  
 
Mısır'ın başkenti Kahire'deki Rabaitül Adevviye Meydanı'nda askeri darbeye karşı direnenlerin sembolü olarak tüm dünyaya yayılan ve zamanla tüm mazlumların simgesi haline gelen Rabia işareti, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara dikkati çekmek amacıyla her iki afişte de Filistin bayrağının renklerine büründü ve işaretin altına "Rabia Yeni Bir Dünya" ifadesi yazıldı.
 
Afişlerde "Dünya R4bia Günü 14 Ağustos 2014", "#dünyar4biagunu" ve "#worldr4biaday" ibareleri de yer aldı. Afiş, sosyal medyada yayınlandıktan sonra birçok kişi tarafından paylaşıldı.
 
14 Ağustos Dünya Rabia Günü'nde başta Gazze ve Rabia Meydanı, Suriye ve Doğu Türkistan'da yaşanan katliamlar olmak üzere mazlumlar için tüm dünyada protesto gösterileri düzenlenecek.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.