1. HABERLER

  2. SOSYAL - MEDYA

  3. TRT'den yeni radyo kanalı
TRT'den yeni radyo kanalı

TRT'den yeni radyo kanalı

Türkmen, "Yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalımız dinleyiciyle buluşacak. Radyo haberciliği yapmaya çalışacağız." dedi.

A+A-
TRT Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen, yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalının dinleyiciyle buluşacağını belirterek, "Radyo haberciliği yapmaya çalışacağız. Ülkemizi doğru haberlerle, doğru gündemlerle her dakika, her saniye bilgilendiriyor olacağız." dedi.
 
Türkmen, TRT radyolarının sayısına, program içeriklerine ve yeni projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
TRT radyolarının halkın göz bebeği olduğunu, 5 ulusal, 5 bölgesel ve 3 yerel radyoyla yayın hayatına devam ettiğini belirten Türkmen, TRT radyolarından Radyo 1'in edebiyat, tarih, sağlık, eğitim gibi birçok konuda vatandaşı aydınlattığını söyledi.
 
Radyo 2'nin ise popüler Türkçe sözlü müzik içeriğinin bulunduğunu ve gün boyu özel radyolarla rekabet ettiğini dile getiren Türkmen, Radyo 2'de günün en sevilen şarkılarının yer aldığını, yollarda dinlenen bir kanal olduğunu söyledi.
 
Türkmen, "Sadece TRT radyocularıyla değil, özel radyocularla da bir birlik, beraberlik ve bütünlük sergilemekteyiz. Çünkü bütün radyo ailesini bir aile olarak görüyoruz, sadece TRT radyocuları olarak değil. Bunun da en önemli işlevini TRT FM yerine getiriyor diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
 
"Radyolar altın çağını yaşıyor"
 
Göreve geldiklerinden bu yana çok güzel sonuçlar elde ettiklerini, "Radyolar altın çağını yaşıyor" yönünde değerlendirmeler aldıklarını anlatan Türkmen, yaklaşık 23 aydır TRT FM'in, A/B grubunda birinci çıktığını, bunun da reklam gelirlerini büyük ölçüde etkilediğini vurguladı.
 
Türkmen, "Şu an ülkedeki reklam pastasının tamamının yüzde 20'si sadece TRT'ye ait. Biz sadece TRT FM'in reklam geliriyle tüm radyolarımızın bütçelerini karşılayabilir durumdayız. Tarihinde ilk defa TRT radyolarında böyle bir şey yaşanıyor. Gelirlerimiz giderlerimizin üzerinde, inşallah devamını sağlamaya çalışıyoruz." dedi.
 
Radyo 3'ün tüm müzik türlerini uzun yıllardır dinleyicilerle buluşturduğunu, Türkiye'nin dış dünyaya açılan tek köprüsü olduğunu söyleyen Türkmen, Türkiye'nin ilk tematik kanalları olan TRT Türkü ve TRT Nağme'de Türk müziğinin en güzel örneklerinin sergilendiğini, geleneğin, kültürün gelecek nesillere doğru aktarılmasının amaçlandığını kaydetti.
 
Bölge radyolarının yayın dilimi 3 saate çıkarılacak
 
Ankara, İzmir ve İstanbul'da başlatılan kent radyolarının Adana'da da hayata geçirilmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Türkmen, bölge radyolarının ise günde 2 saat yayın yaptığını, bu yıl 2 saatlik yayın dilimini 3 saate çıkaracaklarını söyledi.
 
Halihazırda planları arasında yer alan, ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızlandırdıkları TRT Radyo Haber ile ilgili planlama ve hazırlıkların tamamlandığını bildiren Türkmen, "Yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalımız dinleyiciyle buluşacak. Radyo haberciliği yapmaya çalışacağız. Ülkemizi doğru haberlerle, doğru gündemlerle her dakika, her saniye bilgilendiriyor olacağız." dedi.
 
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde TRT İstanbul Radyosu'nda yaşananlardan dolayı yayını kesip Ankara Radyosu'na verdiklerini anlatan Türkmen, "Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bir televizyonun önüne mikrofon koyarak yayınladık. O gece Cumhurbaşkanımızın sesi, sayısını bilmediğimiz kadar insana ferahlık oldu. O gece yanımızda oldukları için hiçbir şey düşünmeden radyolarının başına geçip gereğini yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
TRT'nin tüm radyo kanallarının, verici artışıyla yol boyunca dinleyicilere eşlik edebilecek duruma geldiğine işaret eden Türkmen, TRT'nin radyo kanallarının cep telefonlarına indirilecek uygulamayla da dinlenebileceğini sözlerine ekledi.
 
TRT Haber
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.