1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Trabzon'da ilçelere doğalgaz müjdesi
Trabzon'da ilçelere doğalgaz müjdesi

Trabzon'da ilçelere doğalgaz müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'un sahil kesiminde bulunan tüm ilçelere doğalgaz verilmesi için çalışmaların başlaması konusunda fikir birliğine varıldğını söyledi.

A+A-
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz ile gerçekleştirdiği toplantıda Trabzon'un sahil kesiminde bulunan tüm ilçelere doğalgaz verilmesi için çalışmaların başlaması konusunda fikir birliğine vardı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak'ın da hazır bulunduğu toplantıda Trabzon merkezdeki doğalgaz çalışmalarının 2014 ve 2015 yılında kararlılıkla sürdürülmesinin yanında Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı teknik çalışmalar doğrultusunda doğalgazın ilçelere de yaygınlaştırılması konusu masaya yatırıldı. Toplantıda Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene, Çarşıbaşı, Beşikdüzü ve Vakfıkebir ilçeleri ile Arsin, Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Akçaabat Şinik organize sanayi bölgelerine doğalgazın ulaştırılması konusunda taraflar mutabakata varırken, daha önceden programda olan Of ve Akçaabat ilçelerindeki doğalgaz yapım çalışmalarının sürdürülmesi kararlaştırıldı.
 
İLK ADIM ATILDI
 
Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 'Nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelerde, su abonelerinin yüzde 60 ve daha fazlasının doğalgaza abone olacakları beyanının bir karine olduğu belirtilerek doğuda Of'un yanında Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene, ilçelerimiz ile Arsin Organize Sanayi Bölgesi'ne, batıda Akçaabat'la birlikte Çarşıbaşı, Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçeleri ile Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi'ne, ileride açılacak olan Şinik ve Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi'ne doğalgazın ulaştırılması konusunda Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız çalışmalara yardımcı olacaklarını ve destekleyeceklerini ifade etmişlerdir. Sağlanan bu mutabakat ile ilçelerimizin doğalgazla buluşması için ilk adım atılmış oldu" dedi.
 
SAHİL DOLGUSU İMZA AŞAMASINA GELDİ
 
Başkan Gümrükçüoğlu Ankara'daki temasları çerçevesinde Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile de bir toplantı gerçekleştirdiklerini de kaydetti. Toplantıda Trabzon'un büyükşehir olmasıyla birlikte imar konusunda atılan adımların ve yol haritasının değerlendirildiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, ayrıca sahildeki dolgu planının Bakanlığın onayına hazır hale getirildiğini kaydetti. Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon halkına söz verdikleri sahilde dolgu projesinin son noktaya getirildiğini belirterek, '2014 yılındaki seçimlerden önce halkımıza söz verdiğimiz dolgu planı konusunda kurum görüşlerinin alınması ve teknik çalışmaların tamamlanmasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayı noktasına getirildi. Bakanlığın onayından sonra Trabzon'da bu dolgu projesinin başlanması konusundaki sözlü olarak mutabakat sağlandı' diye konuştu. Başkan Gümrükçüoğlu, Ankara'daki şehrin gündemini takip programları çerçevesinde Devlet Personel Başkanlığı ile görüştüklerini belirtti
 
Yeni Şafak 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.