1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. TEOG'da görevi olmayan öğretmenler okula gidecek mi?
TEOG'da görevi olmayan öğretmenler okula gidecek mi?

TEOG'da görevi olmayan öğretmenler okula gidecek mi?

TEOG Sınavları 23 ve 24 Kasım'da iki oturum şeklinde ilk dönem için yapılacak. TEOG Sınavlarında görevli öğretmenler de, öğrenciler gibi son hazırlıklarını yaptı. Fakat okulunda sınav olduğu halde TEOG'da görevi olmayanlar okullar kendilerine tatil mi?

A+A-

23-24 Kasım'da İlköğretim Son sınıf öğrencileri için TEOG sınavları yapılacak. Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacak sınavda 8. sınıf öğrencileri ile Sınavda görevi bulunan öğretmenler okullarda sabah erkenden hazır bulunacak. Fakat Sınavda görevi olmayan öğretmenler 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde okula gitmek zorunda olup olmadıklarını merak ediyor.

TEOG Sınavlarının 1.Dönem Oturumları 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak. İlköğretim 8.Sınıflara uygulanacak sınav dışında, 5. 6. ve 7. Sınıflara da bu tarihlerde okullar tatil olacak. Sınavda görevli öğretmenler de 23-24 Kasım'da hazır bulunacak.

Sınav'da görevi olmayan ve o günlerde 5,6,7 ve 8. Sınıflara dersi olan öğretmenler, 23-24 Kasım tarihlerinin kendilerine tatil ilan edilip edilmediğini soruyor. TEOG'da görevi olmayan öğretmenler o günler okula gidecek mi?

MEB'in genelgesinde konu ile ilgili cümle tam olarak şu şekilde;

" Ortak Sınavların yapıldığı günlerde, Sınavların uygulandığı okulda ders yapılmayacaktır. Ancak ortak sınavlarda görevli olmayan o okulun öğretmenleri de (o gün dersleri olan) sınavların yapıldığı gün en geç saat 08.30'da kendi okullarında hazır bulunacaktır. Sınav başladıktan sonra görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenler okuldan ayrılacaktır."

Yani bu genelgeye göre TEOG'da görevli olmayan öğretmenler sabah okula gidecek olsa da, eğer sınavda görevi yoksa sınav başlayınca okuldan ayrılacaklar. Bu durum 23-24 Kasım 2016 Çarşamba ve Perşembe günleri de geçerli olacaktır.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.