1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. TEOG Sınavları'nda Okullar Tatil Mi? 25 Kasım Cuma tatil olacak mı?
TEOG Sınavları'nda Okullar Tatil Mi? 25 Kasım Cuma tatil olacak mı?

TEOG Sınavları'nda Okullar Tatil Mi? 25 Kasım Cuma tatil olacak mı?

Beklenen zaman yaklaşıyor. 1 Milyondan fazla İlköğretim Öğrencisi TEOG Sınavı için ter dökmeye hazırlanıyor. Adayların çalışmalarının son evresinde. Peki TEOG Sınavları'nda okullar tatil olacak mı? 25 kasım 2016 Cuma tatil mi?

A+A-

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve İlköğretim son sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen bir sınav olarak karşımıza çıkıyor. Eski Sınav sisteminin değişmesi ile Eğitim-Öğretim Yılı içinde 2 Dönem farklı farklı yapılan sınavların 1.Dönem'i 23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.

TEOG 1.Dönem Sınavları 23-24 Kasım'da iki farklı oturumda yapılacak. 23 Kasım'daki 1.Oturumda adaylara Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden her birinden 20'şer, toplamda 60 soru sorulacak. 60 soru için adaya verilecek süre de 120 dakika olarak belirlendi. Saat 09.30'da başlayacak sınavlar, 12'de sona erecek.

24 Kasım 2016'daki 2.Oturum'da ise öğrenciler Fen Bilimleri, İnkilap Tarihi ve Yabancı Dil derslerinden sınava girecek. Aynı şekilde her dersten 20 soru sorulacak sınavda, adaylara toplamda 120 dakika süre verilecek. Sınav 09.30'da başlayacak, 12.00'da sona erecek.

TEOG Sınavlarında okullar tatil mi?

TEOG Sınavlarının yapılacağı tarihler olan 23-24 Kasım 2016 Çarşamba ve Perşembe Günü'ne denk geliyor. Okullar, TEOG Sınavının yapılacağı yerlerde tatil olacak. Eğer okulunuzda TEOG varsa ve 8.Sınıf öğrenci değilseniz okullar tatil olacak. İlkokul ve Liseler ise tatil olmayacak.

25 Kasım'da Okullar tatil mi?

TEOG Sınavları sonrası öğrenciler 25 Kasım Cuma gününün tatil olup olmadığını merak ediyor. İki günlük zorlu maraton ile yorulacak öğrenciler, 25 Kasım'da dinlenmek isteyecekler.

Fakat geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu sene de okullar 25 Kasım'da tatil olmayacak. Okullar 25 Kasım'da tatil ilan edilmedi. Durum değişirse sizleri bilgilendireceğiz.

SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLİR

TEOG sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak, öğrenebilecek. Sınav sonuçları ayrıca, yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek. Sınavlar, 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) hesaplamasında da kullanılacak.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum