1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Televizyondaki din magazinliğinden bıkmadınız mı?
Televizyondaki din magazinliğinden bıkmadınız mı?

Televizyondaki din magazinliğinden bıkmadınız mı?

Senai Demirci, “Rabbin Sana Küsmedi” söyleşisiyle kendisini dinlemeye gelenlere manevi duyguların paylaşıldığı güzel bir akşam yaşattı

A+A-
Risale Haber-Haber Merkezi
 
Kağıthane Belediyesi’nin Ramazan Ayı Etkinlikleri kapsamında Hasbahçe’de düzenlediği programda Kağıthanelilelerle buluşan Senai Demirci, “Rabbin Sana Küsmedi” söyleşisiyle kendisini dinlemeye gelenlere manevi duyguların paylaşıldığı güzel bir akşam yaşattı.
 
“Sana şefkat eden bir rabbin var: sahipsiz değilsin” diyerek konuşmasına başlayan Demirci, yaklaşık iki saat süren programda birbirinden önemli mesajlar verdi. Allahın insanlara olan merhametini çarpıcı cümlelerle anlatan Demirci, “ O seni sevdiği için var eyledi. Seni severek var eyledi. Senin varlığından hoşnut. Senden sadece verdiklerine teşekkür etmeni istiyor. Hem böylece sana sonsuzca vereceğini de müjdeliyor. Sen ona nankörlük etsen de, üzerinden kudret elini çekmiyor. Sen onu unutsan da, sana küsmüyor. Sadece hatırlamanı istiyor” dedi.
 
İnsanın Allahı hatırlamakla hem bu dünyada hem de ahrette huzur bulacağını ifade eden Demirci, “Ruhun yaralarına merhem olma iddiasındaki çağdaş yöntemler, çoğu kez dertlerini, sıkıntılarını unutmanı, üzerini örtmeni söylüyor sana. Ne kadar uğraşsan da, anti depresanlara, uyku haplarına ne kadar başvursan da yetmiyor unutmana. Hâlbuki rabbin senden unuttuğun şeyleri hatırlayarak yaralarını iyileştirmeni istiyor. O’nun yolu hatırlamanın yoludur” dedi.
 
Dinimizin dupduru ve anlaşılır bir din olduğunu ama son yıllarda yaptıklarımızla dinimizi karmaşık hale getirdiğimize dikkat çeken Demirci özellikle ekran karşısına çıkanları eleştirerek “Allahın dini dupdurudur. Biz bir sürü hurafe takıyoruz peşine.  Şu televizyonlarda anlatılanları bir dinleseniz kafanız on defa karışır. Allah diyor ki bak iki şey istiyorum senden.  Gördüğün güzelliğe hayranlık, gördüğün iyiliğe Hamd. Hepsi bu. Oje orucu bozuyor mu? İmsak 3’te mi 5’te mi oluyor?  Öküz mü keselim tavuk mu keselim? Allah aşkına bıkmadınız mı televizyondaki din magazinliğinden?  Allahın dinine bu yapılır mı? Allahın dinine hurafe katılır mı? Allahın dupduru dini boz bulanık hale getirilir mi?” dedi.
 
Programda konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç,  Demirci’ye ve alanı dolduran Kağıthanelilere katılımlarından dolayı teşekkür ederken Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer bu güzel söyleşiden dolayı ünlü yazara çiçek takdim etti.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.