1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Taşeron'a Kadro Konusunda Sürpriz Gelişme! Yeni Kurallar mı geliyor?
Taşeron'a Kadro Konusunda Sürpriz Gelişme! Yeni Kurallar mı geliyor?

Taşeron'a Kadro Konusunda Sürpriz Gelişme! Yeni Kurallar mı geliyor?

Taşeron'a kadro konusu Ankara Kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Pek çok yeni gelişme birbirini kovalarken, alınan bilgiler Taşeron İşçileri kadro konusunda heyecanlandırmaya devam ediyor. İşte Taşeron'da son dakika gelişmeleri...

A+A-

Taşeron'a kadro verilmesi konusunda art arda yeni gelişmeler geliyor. Şimdi ki gelişme ise Taşeron'a kadro verilirken Yaş Sınırı gelmesi oldu. Taşeron'a kadro'da yaş sınırı gelecek mi? Kaç yaş sınırı olacak ve nasıl olacak? Başka gelişmeler var mı? 18 Ekim 2016 tarihi itibari ile Taşeron'a kadro konusunda güncel bilgiler haberimizde...

Taşeron'a kadro konusunda son gelişmelerden biri gayet ümit verici. 1 Kasım 2015 sonrası işe girenlerin daha önce bu düzenlemeden yararlanamayacağı söylenmişti. Fakat yeni gelişmede bu işçilerin de kadroya alınabileceği söyleniyor.

720 Bin Taşeron İşçinin kadroya alınması ile ilgili düzenlemeler giderek netleşmeye başladı. 2017'den önceye yetiştirilmesi planlanan Taşeron'a kadro konusu son günlere damga vuruyor. Şimdi ki gelişme ise Yaş sınırı konusu oldu. Buna göre yaşı gelmiş bazı Taşeron İşçiler emekliye ayrılacak. Emekli olanlar alınmayacak, yaşı gelenler ise emekli edilecek.

Taşeron'a kadro konusunda gelen bir diğer haber ise geçişin kademeli olacağı yönünde. İlk aşamada kamuya 1 Kasım 2015'den önce taşeron olarak işe girenler alınacak. İkinci aşamada ise 1 Kasım 2015 sonrası işe girenler alınacak.

Belediye Kadrolarında Taşeron İşçi olarak çalışanların ise ne zaman kadroya alınacağı veya alınıp alanacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Fakat bu konuda bir çalışma yürütüldüğü ise konuşuluyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte kamu idareleriyle belediyeler ve il özel idarelerinde yaklaşık 720 bin asıl ve yardımcı iş yapan taşeron personel kamuda 'Özel Sözleşmeli Personel' pozisyonunda istihdam edilecek. Taşeron işçilerin kıdem tazminatında herhangi bir şekilde hak kaybı olmayacak. Taşeron işçilerin kıdem tazminatı devlet garantisi altında olduğu için öncelikli olarak kadroya alındığı kuruma geçiş yapılacak.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
11 Yorum