1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Taşeron İşçilere kadro gecikecek mi? Ne kadar gecikecek?
Taşeron İşçilere kadro gecikecek mi? Ne kadar gecikecek?

Taşeron İşçilere kadro gecikecek mi? Ne kadar gecikecek?

Taşeron işçiler konusu 2016'nın son çeyreğine tam anlamıyla damga vurdu. Art Arda gelen açıklamalar umutları giderek arttırdı. Fakat Bakanlar Kurulu sonrası Taşeron'ların bir an önce kadroya geçme umudunu kıran bir gelişme yaşandı.

A+A-

Taşeron İşçilere ne zaman kadro verileceği son ayların en büyük tartışma konularından biri. 720 Bin Taşeron işçi, kadroya geçmek için hükümetten gelecek müjdeli haberleri bekliyor. Taşeron'da kadroya geçiş'in 2017'ye kalmasını istemeyen Taşeron'lar, Taşeron işçiler ne zaman kadroya geçecek? Taşeron işçiler ne zaman kadro alacak? Taşeron işçilere kadro'da son durum nedir? Taşerona kadro haberleri son dakika... gibi haberler ile internette sıkça karşılaşıyor.

Herkesin gözü kulağı hükümette iken, Bakanlar Kurulu geçtiğimiz günlerde toplantısı sırasında Taşeron İşçiler konusunu da gündeme aldı. Taşeron işçilerin kadroya geçişi tam bitiş sürecine girdi derken, Bakanlar Kurulu'ndan sonra Numan Kurtulmuş'un açıklaması kafaları karıştırdı.

Taşeron İşçilerin kadroya geçişi 2017'de mi?

Bakanlar Kurulu'nda konuşulan Taşeron işçilere kadro konusu, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada gün yüzüne çıktı. Kurtulmuş, Taşeron'lara kadro verilmesinin bir süre daha değerlendirmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti. "Verilen sözler çerçevesinde özel sözleşmeli personel istihdamına imkan sağlayan bir takım düzenlemeler gündeme getirilecek. Hükümetler arasında devamlılık vardır. O zaman yapılan çalışmalar duruyor. Bugün gündeme gelen konu da yeni bir denemedir. 720 bin vatandaşımızı şu an itibarıyla ilgilendiren bir karar. Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım. Titizlikle bunlar çalışıldı. Son noktaya gelse teferruatıyla bilgilendirirdim ama çerçevesi konuşuldu. İnşallah bu anlamda adımlar atılacak. Önümüzdeki süreçte de bu paketle ilgili detaylar da kamuoyuyla paylaşılacaktır."  sözlerini sarf eden Kurtulmuş, Taşeron'ların umudunu biraz kırdı.

2016 yılının sonuna doğru ilerlediğimiz şu günlerde, birden bire Taşeron'a kadro sorununun çözülmesi mümkün gözükmüyor. Fakat 2017 yılı içinde bu sorunun çözülmesine kesin gözü ile bakabiliriz.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.