1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye'nin sağlık çözümleri
Suriye'nin sağlık çözümleri

Suriye'nin sağlık çözümleri

Suriye'de 4 yılı aşkın bir süredir devam eden savaş nedeniyle doktorların ülkeden ayrılması, hastaneler ve sağlık merkezlerinin vurulması, gerekli tıbbi araç-gereç ve ilacın bulunamaması ülkede alternatif tıbbın revaç bulmasına yol açtı.

A+A-

AA ekibi İdlib kentinde yer alan Maarrat Harma beldesinde alternatif tıp merkezine dönüştürülen bir evde kendisine başvuranların tedavisiyle ilgilenen Musa Hammud'u görüntüledi.

Hammud, "Bir çok rahatsızlığın tedavisini sağladım. Tıbbi tahliller, hastaların reçete ettiğim çeşitli bitkiler sayesinde tedavi olduğunu gösterdi" dedi. 

- Öksürük krizinin çaresi biberiye

Şiddetli öksürük krizleri yaşadığı için alternatif tıp merkezine başvuran Muhammed Berbek, Musa Hammud'un kendisine, biberiyeyi kaynatıp suyunu içmesini tavsiye ettiğini belirterek, "Bölgedeki hastane ve sağlık ocakları Esed rejiminin saldırıları nedeniyle kapalı oldu için alternatif tıp merkezine başvurdum" diye konuştu.

İdlib'in El-Habit bölgesinde hekimlik görevini sürdüren Dr. Vasil Yusuf ve Hama kentinin kuzeyinde yer alan Kefr Zita'daki Dr. Semir Ebu Abdullah, "bitkilerle tedavinin asırlardır kullanılan bir yöntem olduğu, birçok durumda bundan istifade edildiğini belirterek, bunların yüksek dozda ve rastgele kullanılmasının zehirlenmeye ve insan hayatını tehdit eden ciddi sorunlara yol açabileceğini" yönünde ortak görüş bildirdi.

aa

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.