1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şer güçlerin referandum sonrası cemaatler planı
Şer güçlerin referandum sonrası cemaatler planı

Şer güçlerin referandum sonrası cemaatler planı

Yusuf Kaplan: İğrenç bir fitne-fesat ortamı oluşturulmak isteniyor

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Yazar Yusuf Kaplan, referandumun kabul edilmesinden sonra, şer güçlerinin iki tehlikeli süreci devreye sokacağını ve İslâmî kesimleri birbirine düşürmeye çalışacaklarını söyledi.

Referandumla birlikte Türkiye'nin önünün açıldığını belirten Kaplan, "Referandumun kabul edilmesinden sonra, iki tehlikeli süreci devreye girdirecekler şer güçler ve şebek-e-leri: Bir yandan ülkeyi genel bir kaos ve terör ortamına sürüklemeye; öte yandan da İslâmî kesimleri birbirine düşürmeye çalışacaklar... Türkiye'nin prangalarından kurtulma mücadelesini, bu tür tezgâhlarla akamete uğratma savaşı verecekler... Ülkede İslâmî kesimler arasında, cemaatler arasında, cemaatler ve bazı STK'larla hükümet arasında fitne fesat tohumları eken kişilere, çağrılara izin verilmemeli" dedi.

"İğrenç bir fitne-fesat ortamı oluşturulmak istendiğine" dikkat çeken Kaplan, Yeni Şafak'taki yazısında "Öyle anlaşılıyor ki, önümüzdeki süreçte, Türkiye'nin ruhunu oluşturan, omurgasını kuran İslâmî oluşumlar, bu oluşumların önde gelen kişileri, ülkenin önünü açmak için gecesini gündüz yapan yazarlar, fikir adamları hedef tahtasına yatırılmak, iğrenç bir fitne-fesat ortamı oluşturulmak isteniyor. Buna izin veremeyiz. Sağduyumuzu, basiretimizi ve ferasetimizi kuşanarak, bu tezgâhları püskürtmek zorundayız" şeklinde yazdı.

Gerilimler, gerginlikler, fitne-fesat, ülkenin gündemini belirlememeli

Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen fitne-fesat şebekelerinin, tetikçi tiplerin kaale alınmamasını, gerekli uyarıların yapılarak önlemlerin alınması gerektiğine işaret eden Kaplan, iktidara önemli görevler düştüğünü söyledi. "Gerilimler, gerginlikler, fitne-fesat, ülkenin gündemini belirlememeli" diyen Kaplan, yazısını şöyle sürdürdü:

"Toplumun önüne hedefler konulmalı... Toplumda her alanda hem güven ortamı tesis edilmeli hem de toplum işine gücüne bakmalı, geleceğe odaklanmalı... Gerilimler, gerginlikler, fitne-fesat, ülkenin gündemini belirlememeli.

Bizim ülkenin önünü açacak köklü projelerimiz, hedeflerimiz toplumun bütününde bir heyecan dalgası oluşturacak, kenetlenmeyi sağlayacak şekilde topluma aktarılmalı, ülkenin gündemini bunlar belirlemeli... Toplum, bir seferberlik duygusuyla bu hedeflerin gerçekleştirilmesine yoğunlaşmalı... Eğitimde, kültürde, fikirde, medyada, sanatta, gençlik alanında atmamız gereken devrim niteliğinde adımlar var: Toplumda bu alanlarda seferberlik duygusu oluşturulmalı...

Bu seferlik duygusunu kazandıracak şey, eğitim, kültür, düşünce, sanat, medya ve gençlik alanlarında ülkemizin, bölgemizin ve zamanla insanlığın önünü açacak bir medeniyet fikri topluma dalga dalga yayılmalı, bunun için gerekli adımlar geciktirilmeden atılmalı, gerekli kurumlar daha fazla geç kalınmadan atılmalı...

Evet, asıl iş, asıl zorlu ve umut dolu yolculuk şimdi başlıyor... Hepimiz, bu yolculuğu gerçekleştirmenin heyecanını hissedebilmeliyiz iliklerimize kadar... Vesselâm.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum