1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Saat Kaç? Saatler alınacak mı? Türkiye'de şu an saat kaç?
Saat Kaç? Saatler alınacak mı? Türkiye'de şu an saat kaç?

Saat Kaç? Saatler alınacak mı? Türkiye'de şu an saat kaç?

Beklenen 30 Ekim 2016 tarihi geldi çattı. Pek çok kişinin merak ettiği soru ise normalde her yıl bu zaman alınan saatlerin bu sene alınıp alınmayacağı. 03.00'da kış saatine geçildi mi? Saat şu an kaç?

A+A-

Türkiye her yıl Mart Ayı'nın sonunda saatlerini bir saat ileri ayarlayarak yaz saati uygulamasına geçer, Ekim Ayı'nın sonunda ise saatlerini 1 saat geri alarak kış saati uygulamasına geçerdi. 30 Ekim 2016 ise kış saati uygulamasına geçiş için beklenen tarihti. Normalde bu gece saat 04.00'te saatlerimizi bir saat geri alıp, 03.00'e getirerek kış saati uygulamasına geçilecekti. Fakat işler değişti...

Kuzey Yarım Küre'de pek çok ülke 30 Ekim 2016 itibari ile saatlerini 1 saat geri alarak Kış Saati uygulamasına geçecek. Pek tabi ki bu uygulamayı artık kullanmayan ülkeler de mevcut. Artık Türkiye'de Kış Saati Uygulamasını kullanmayan ülkelerden biri.

Bunun anlamı bu gece saatlerimiz ile herhangi bir şekilde oynamayacak oluşumuz. Yani saatlerimizi bu gece 04.00'te geri almayacağız. Yaz Saati Uygulaması artık ülkemizin kalıcı saati olarak duracak.

Türkiye'de şu an saat

 

Yaz Saati uygulamasının kalıcı olması ile elbette ki ilk günler bir kaç karmaşa yaşanacaktır. Fakat bu karmaşalar giderildikten sonra saatlerle oynanmamış olmasının vücut saatinize ve uykunuza etkisi de olacaktır.

Cep telefonlarınız veya bilgisayarlarınız kendini otomatik olarak geri aldıysa, ilgili haberimize tıklayarak saatlerin nasıl tekrar eski haline getirileceğini öğrenebilirsiniz.

Cep Telefonlarının ve Bilgisayarların Saat Ayarları için TIKLAYINIZ

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.