• Ankara10 °C
  • İstanbul12 °C
  • İzmir14 °C
  • Antalya16 °C
  • Trabzon17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Dr. Mehmet Görmez, ailesini anlattı
24 Ocak 2011 / 22:00

Prof. Dr. Mehmet Görmez, ailesini anlattı

Diyanet İşleri yeni Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, aile hayatının ve evliliğinin kariyerine nasıl etki ettiğini anlattı

Bir süre önce görevine başlayan Diyanet İşleri yeni Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Faruk Bildirici’ye verdiği röportajda aile hayatının ve evliliğinin kariyerine nasıl etki ettiğini anlattı. Sayın Görmez’in ifadeleri, saygı ve sevgiye dayalı bir evliliğin ve aile hayatının başarıda ve kariyerde ne derece önemli olduğunu kanıtlayan nitelikte.

“Eşim sonradan öğrencim oldu”

Prof. Dr. Görmez’in ifadelerinden karşılıklı fedakarlık ve eşlerin taleplerine saygı duymanın güzel bir örneğini görüyoruz. Nitekim Görmez, evliliğinin dostluk ve arkadaşlık üzerine kurulu bir evlilik olduğunu ifade ediyor. İşte o röportajdan bir kısım:

“Eşimle aynı imam-hatipte okuduk. Fakültede üçüncü sınıfta evlenme teklif ettim. O da bir şart koştu. “Üniversitede okumama izin verecekseniz evlenirim” dedi.

Fakat ilk çocuğumuz oldu, sonra ailece Kahire’ye gittik, döndük ikinci, derken üçüncü çocuğumuz oldu. İsimleri Hümeyra, Müberra Nur ve Muhammed Burak. Hatice hanım vazgeçmedi, üç çocuğumuz da okullu olduktan sonra üniversite sınavına girdi. Tek tercihi vardı Ankara İlahiyat. Geldi bana öğrenci oldu.

Hz.Ayşe’nin Kuran yorumu üzerine güzel bir master tezi hazırladı. Şu anda doktora tezi aşamasında. Çok kararlı, bu işi çok seviyor. Beni okutan o olmuştu, şimdi ben onu okutuyorum. Dostluk ve arkadaşlık üzerine kurulu bir evlilik oldu bizimki.”

www.ailehaber.com
 

YORUMLAR
başkanıma
sabir ak
Saygı değer başkan üstlenmiş olduğunuz bu önemli ve zor görevinizde başarılar dilerim.Biz inanıyoruz diyanet e hizmet ederken dualar sizinledir rahat ol mutlu ol.
25 Ocak 2011 Salı 13:26
Görevinde başarılar ve tebrikler
çelebice
Sayın Başkana başarılar diliyorum.Ehil ve dirayetli bir başkanlı yapması dileklerimle.Allah'ım iki cihan saadeti versin, inşaallah.
25 Ocak 2011 Salı 08:36
KARİKATÜR
IŞİDi yönlendiren parmak
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Risale Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.312.492 06 88 / Faks : | Haber Yazılımı: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA
Web Hosting Sağlayıcı:    Kaliteweb Hosting