1. HABERLER

  2. İSLAM

  3. Prof. Dr. Mehmet Görmez, ailesini anlattı
Prof. Dr. Mehmet Görmez, ailesini anlattı

Prof. Dr. Mehmet Görmez, ailesini anlattı

Diyanet İşleri yeni Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, aile hayatının ve evliliğinin kariyerine nasıl etki ettiğini anlattı

A+A-

Bir süre önce görevine başlayan Diyanet İşleri yeni Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Faruk Bildirici’ye verdiği röportajda aile hayatının ve evliliğinin kariyerine nasıl etki ettiğini anlattı. Sayın Görmez’in ifadeleri, saygı ve sevgiye dayalı bir evliliğin ve aile hayatının başarıda ve kariyerde ne derece önemli olduğunu kanıtlayan nitelikte.

“Eşim sonradan öğrencim oldu”

Prof. Dr. Görmez’in ifadelerinden karşılıklı fedakarlık ve eşlerin taleplerine saygı duymanın güzel bir örneğini görüyoruz. Nitekim Görmez, evliliğinin dostluk ve arkadaşlık üzerine kurulu bir evlilik olduğunu ifade ediyor. İşte o röportajdan bir kısım:

“Eşimle aynı imam-hatipte okuduk. Fakültede üçüncü sınıfta evlenme teklif ettim. O da bir şart koştu. “Üniversitede okumama izin verecekseniz evlenirim” dedi.

Fakat ilk çocuğumuz oldu, sonra ailece Kahire’ye gittik, döndük ikinci, derken üçüncü çocuğumuz oldu. İsimleri Hümeyra, Müberra Nur ve Muhammed Burak. Hatice hanım vazgeçmedi, üç çocuğumuz da okullu olduktan sonra üniversite sınavına girdi. Tek tercihi vardı Ankara İlahiyat. Geldi bana öğrenci oldu.

Hz.Ayşe’nin Kuran yorumu üzerine güzel bir master tezi hazırladı. Şu anda doktora tezi aşamasında. Çok kararlı, bu işi çok seviyor. Beni okutan o olmuştu, şimdi ben onu okutuyorum. Dostluk ve arkadaşlık üzerine kurulu bir evlilik oldu bizimki.”

www.ailehaber.com