1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Polis Özel Harekat Sonuçları ne zaman açıklanacak? PÖH Sonuçları 2016
Polis Özel Harekat Sonuçları ne zaman açıklanacak? PÖH Sonuçları 2016

Polis Özel Harekat Sonuçları ne zaman açıklanacak? PÖH Sonuçları 2016

10 bin Polis Özel Harekat Başvuruları 2016 yılında yoğun ilgi ile karşılaştı. Kasım 2016 ortası başvuruları sona eren PÖH Alımları için heyecan dorukta. Herkes Özel Harekat sonuçlarının açıklanıp, PÖH Mülakatlarının başlamasını bekliyor. İşte detaylar...

A+A-

10 Bin Polis Özel Harekat Başvuruları, açıklandığı günden beri Türkiye'de yüzbinlerce kişi tarafından yoğun ilgi gördü. 28 Yaş altı erkek adayların başvurabildiği PÖH Alımları için heyecan dorukta. 14 Kasım'da başvuruları sona eren Polis Özel Harekat için, üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen henüz bir açıklama gelmiş değil. 300 Bin'e yakın başvuru olduğu belirtilen PÖH Alımları'nın başvuru sonuçları merak ediliyor.

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri tarafından alımları yürütülecek olan Polis Özel Harekat Alımları için internette pek çok gencimiz; Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Özel Harekat Mülakatları ne zaman? Polis Özel Harekat Parkuru nasıl olacak? sorularını soruyor.

POLİS ÖZEL HAREKAT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 Polis Özel Harekat Başvuruları biteli 2 hafta süre geçti. Aradan geçen 2 hafta'ya rağmen sonuçlar hala açıklanmış durumda değil. 2015 yılındaki başvurular 9 Ekim 2015'te bitmiş, alımlar ise 14 Ekim'de başlamıştı. Fakat bu sene, geçtiğmiz yıllara nazaran 2 kat fazla başvuru alınmış durumda. Bu yüzden PÖH Alımları için biraz daha beklemek gerekebilir.

Pek çok kişiye göre Mülakatlar Aralık 2016'nın 2. Haftası başlayacak. Bu yüzden bu hafta içinde sonuçların açıklandığını görebiliriz.

Sonuçlar ile ilgili açıklama geldiği an http://www.pa.edu.tr/ adresinde duyurulacak. Biz de Risale Haber olarak anında sizlere duyuracağız.

POLİS ÖZEL HAREKAT PARKURU NASIL OLACAK?

PÖH Başvurularını yapan binlerce gencimizin bir diğer merak konusu ise Polis Özel Harekat Parkuru oldu. PÖH Mülakatlarının en önemli aşaması olan PÖH Parkuru, alınan bilgilere göre geçtiğimiz yıllar ile hemen hemen aynı olacak. İllerimizin pek çoğunda farklı ilçelerde bu parkurun benzeri kuruldu ve pek çok genç bu parkularda mülakatlara hazırlanıyor.

Polis Özel Harekat Parkuru ise şu şekilde olacak;

1) Aday “BAŞLA” komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtası boyu 2.5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçrama için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. İçerisine basmadan geçilen her bir lastik için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch    (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

3) Ağırlık taşıma etabında adaylar, 30 kg (15x2) ağırlığında iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladıkları noktaya bırakacaktır.

4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa ardından ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaklardır. Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.
5) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 95 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metre)  üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, devirme ve düşürme için bitiş süresine (2) saniye ceza olarak ilave edilecektir.

NOT 1: Herhangi bir istasyonu yapmayan aday elenir.
NOT 2: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar, spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir.

2015 yılı POMEM Özel Harekat Giriş Sınavının bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğini icra edecek adayların denge ve kondisyon açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, komisyon üyelerinin kararları doğrultusunda yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. POMEM Özel Harekat fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar yönetmelik gereği 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrenci adayı olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.  

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır."

5834255f0f25442dbc7ddf08.jpg

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.