1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar ne zaman?
Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar ne zaman?

Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar ne zaman?

10 Bin Polis Özel Harekat Başvuruları 2016 yılının sonuna damga vurdu. POMEM'ler tarafından alımları yürütülecek Polis Özel Harekat'ın başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? PÖH Mülakatları ne zaman? PÖH Fiziki Yeterlilik ne zaman yapılacak?

A+A-

Polis Meslek Eğitim Merkezleri tarafından alımları yürütülen Polis Özel Harekat, ülkemiz gençlerinin tam anlamıyla ilgi odağı oldu. 10 Bin Polis Özel Harekat Alımı için 250 binin üzerinde başvuru olduğu söyleniyor. Pek çok kişi başvurularını bitirdi ve beklemeye başladı. Geçtiğimz haftalarda biten başvurulardan sonra, 10 Bin Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak? PÖH Alımları ne zaman yapılacak? Polis Özel Harekat Mülakatları ne zaman başlayacak? PÖH Fiziki Yeterlilik parkuru ne zaman olacak? gibi sorulara yanıt aranıyor.

250 Binin üzerinde başvuru yapılan 10 bin Polis Özel Harekat Alımları için 28 yaşından küçük olmak, Erkek olmak şartlarını tamamlayıp, başvuru işlemlerini de yaptıysanız, büyük bir ihtimal Mülakatlara çağırılacaksınız.

Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz yıl Polis Özel Harekat Başvuru Sonuçları, başvuruların bittiği 09 Ekim 2015'ten 5 gün sonra, 14 Ekim 2015'te açıklanmıştı. Fakat geçtiğimiz yıla göre başvurular 2-3 kat artmış durumda. Bu da süreci biraz uzatıyor.

Başvuruların bitişiniin üstünden 1 haftadan fazla süre geçti. Henüz Sonuçlar açıklanmış değil. Fakat önümüzdeki 6-7 gün içinde başvuru sonuçlarının açıklanması olası.

Sonuçlar açıklandığı an http://www.pa.edu.tr/ adresinde duyurulacak. Bizler de Risale Haber olarak anında bilgilendireceğiz.

Polis Özel Harekat Mülakatları ve Parkuru'nun ise Aralık Ayı'nın 2. Haftası içinde başlaması gündemde. Bu yüzden Aralık Ayı gelmeden başvuru sonuçları açıklanacak diyebiliriz.

2016 PÖH Mülakatları ve Parkuru nasıl olacak?

Polis Özel Harekat Mülakatlarının ve Parkurunun bu sene de geçtiğimiz yıllardaki gibi olacağı düşünülüyor. Parkur ile ilgili Polis Akademisinin verdiği bilgi ise şu şekilde;

"27 metre uzunluğunda ve 14 metre eninde 7 etap ile toplamda 70 metre parkurda yapılacak hareketlerle ilgili olarak:
    
1) Aday “BAŞLA” komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama tahtası boyu 2.5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçrama için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

2) Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) sıçrayarak geçecektir. İçerisine basmadan geçilen her bir lastik için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir. İç genişliği 17 inch    (43.18 cm) olan lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır. Lastikler yatırıldığında yüksekliği 18 cm olacaktır.

3) Ağırlık taşıma etabında adaylar, 30 kg (15x2) ağırlığında iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladıkları noktaya bırakacaktır.

4) Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa ardından ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaklardır. Her bir eksik dokunma için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.
5) Düz takla hareketinde aday, yer minderinde öne doğru (1) defa düz takla atacaktır.

6) Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (1.5 metre yüksekliğinde ve 2.5 metre aralığında) dışından dolaşılarak tamamlanır. Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) saniye ilave edilecektir.

7) Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 95 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metre)  üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, devirme ve düşürme için bitiş süresine (2) saniye ceza olarak ilave edilecektir.

NOT 1: Herhangi bir istasyonu yapmayan aday elenir.
NOT 2: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar, spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir.

2015 yılı POMEM Özel Harekat Giriş Sınavının bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğini icra edecek adayların denge ve kondisyon açısından polislik mesleğine uygunluklarını ölçecek parkur, komisyon üyelerinin kararları doğrultusunda yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur. POMEM Özel Harekat fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve ekte sunulan şablonda belirtilmiştir. Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru 48 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar yönetmelik gereği 100 tam puan alırlar. Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrenci adayı olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.  

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır."

PÖH Parkuru'nun görseli ise şu şekilde;

582c3f63c03c0e18d408f3a1.jpg

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum